Gaismas pils atklāšanas nedēļa šodien tika aizsākta ar "Salasīšanās" pasākuma programmas un dalībnieku izziņošanu un īpašas “Vēlējumu sienas” atklāšanu Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā. Līdz pat 29. augustam ikvienam ir iespēja atstāt savu vēstījumu, par to, ko viņam nozīmē bibliotēka.

Piektdienas vakarā visas aizpildītās veltījumu kartītes tiks nogādātas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), kur tās tiks apkopotas un uzzināsim, kuras ir tās trīs svarīgākās lietas, ar ko Latvijas cilvēkiem saistās bibliotēka. Kā pirmie savus vēlējumus atstāja “Salasīšanās” pasākuma dalībnieki Ieva Akuratere un Kārlis Būmeisters.

Toms Ābele, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) Komunikācijas direktores vietnieks: "Latvijas dzelzceļš tāpat kā bibliotēka šogad svin savu 95. gadadienu. LDz šo gadu laikā rūpējies par Latvijas saimniecisko labklājību, savukārt bibliotēka bijusi mūsu valsts garīgais un kultūras balsts. Esam priecīgi, ka varam būt kopā arī šodien mūsu Gaismas pils atklāšanā, kad bibliotēka atdzims jaunā kvalitātē. Tāpēc aicinu ikvienu uzrakstīt savu stāstu par to, ko mums katram nozīmē bibliotēka, lai katrs to varētu saukt par savu."

"Vēlējumu siena" ir kā starts visas nedēļas atklāšanas notikumiem, kuru kulminācija – “Salasīšanās” pasākums. Piektdienas vakarā ikvienu aicinām uz Gaismas pili, kur, īpašā godā ceļot latviešu dzeju un dziesmu, atklāsim jauno ēku. 14 dzejoļus lasīs un 14 dziesmas dziedās ne tikai pazīstami mūziķi un aktieri, bet arī ikviens, kas vēlēsies piedalīties atklāšanā. 100 mikrofoni, vislielākā grāmata un kopības sajūta, kas aizsākās Grāmatu draugu ķēdē un atklāšanas lentas griešanā,” par gaidāmo notikumu stāsta LNB atklāšanas svētku radošais direktors Gatis Mūrnieks.

“Latvija ir dzejas lielvalsts, jo dzejnieki – sākot no Ausekļa līdz Imantam Ziedonim – bijuši tie, kas veidojuši Atmodu – brīvu Latvijas valsti. „Salasīšanās” pasākumā skanēs dziesmas, kuras tapušas ar Aspazijas, Ausekļa, Vizmas Belševicas, Māra Čaklā, Aleksandra Čaka, Ārijas Elksnes, Klāva Elsberga, Jāņa Petera, Viļa Plūdoņa, Raiņa, Knuta Skujenieka, Ojāra Vācieša, Māras Zālītes un Imanta Ziedoņa vārdiem,” stāsta “Salasīšanās” mākslinieciskais vadītājs Juris Vaivods.

“Salasīšanās” pasākumā piedalīsies koris "Kamēr…", Ieva Akurātere,  Dita Lūriņa, Aija Vītoliņa, Jānis Stībelis, Valters Frīdenbergs, Normunds Rutulis, Elīna Šimkus, Kārlis Būmeisters un citi populāri dziedātāji.

 

LNB atklāšanas notikumu sadarbības partneri – LR Kultūras ministrija, "Latvijas dzelzceļš", "Latvenergo", "Virši A", "Laima" un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība.

Ziņu sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 26472501
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tagi: Gaismas pils, Atklāšanas pasākumi