Pirms mēneša Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aizsāka Gaismas pils atklāšanas lentes griešanu, kuras kulminācija paredzēta LNB jaunās ēkas inaugurācijas dienā – 29. augustā. Šobrīd to ir paveikuši tūkstotis cilvēku visā Latvijā.

Atklāšanas norisei var sekot līdzi tīmekļa vietnē www.gaismaspils.lv, kur redzami video materiāli ar dalībnieku novēlējumiem.

Gaismas pils atklāšanas lentes griešana turpina 2014. gada janvārī notikušās Grāmatu draugu ķēdes izjusto piederības sajūtu, drauga plecu un vienotību, no rokas rokā nododot grāmatas. Arī atklāšanas lentes griešanas dalībnieku vidū nav nejaušību – katru no cilvēkiem ir nominējis kāds cits, tā parādot cieņu, mīlestību un draudzību. Lente tiek griezta gan fiziski ar septiņām īpaši šim nolūkam kaltām šķērēm, gan digitāli, saņemot ielūgumu uz e-pastu no kāda sava drauga vai kolēģa.

Fiziski Gaismas pili atklājuši Rīgā, Liepājā, Pāvilostā, Ventspilī, Alojā, Dobelē, Jelgavā, Madonā, Baltinavā, Cēsīs, Balvos, Daugavpilī u. c. Starp griezējiem ir skolotāji, ārsti, uzņēmēji, bibliotekāri, autosportisti, būvnieki, kultūras un mākslas pārstāvji, uzņēmēji u. c. Fizisko griezēju vidū ir tādas Latvijā visiem zināmas personības kā Zbigņevs Stankevičs, Raimonds Pauls, Jānis Peters, Māris Sirmais, Jānis Streičs, Uģis Prauliņš, Gidons Krēmers, Pauls Timrots, Ivars Cinkuss, Toms Bricis u. c. Lenti kopā pārgriezuši arī bērni no vokālās studijas "Knīpas un Knauķi", kā arī viens jaunais pāris savās kāzās Cēsīs!

Plānots, ka līdz LNB inaugurācijai 29. augustā Gaismas pils atklāšanas lenti savās mājās, darba vietā vai citur ar fiziskājām šķērēm pārgriezīs ap 1000 cilvēku visā Latvijā, bet digitālajā vidē vēl daudzkārt vairāk, tādēļ lentes kopējais garums ir 10 000 metri, uz tās ir izvietotas 50 000 unikālas tautas dziesmas – katram griezējam sava. Digitāli lenti pārgriezušas gan privātpersonas, gan organizācijas, piemēram, Valsts kontrole. 29. augustā katrs lentes griezējs savā īpašumā iegūs Gaismas pils lentes fragmentu ar unikālu tautas dziesmu. Tā kalpos par grāmatzīmi.

LNB atklāšanas notikumu sadarbības partneri – Kultūras ministrija, “Latvijas dzelzceļš” un LNB Atbalsta biedrība.

 

LNB publicitātes foto.

Ziņu sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
26472501
augusts.zilberts@lnb.lv

Tagi: Gaismas pils, Latvijas Nacionālā bibliotēka