27. maijā Latvijas vēstniece Ukrainā Dr. Argita Daudze Harkivas Jaroslava Gudrā Nacionālās juridiskās universitātes Poltavas Juridiskajā institūtā atklāja izstādi "Grafiskie stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) attēlizdevumu kolekcijās."

Izstādes atklāšana notika "Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta" komunikācijas kampaņas ietvaros. Poltavā izstāde būs apskatāma līdz 27.jūnijam.


Izstāde "Grafiskie stāsti. Starptautiskie zīmoli, notikumi un mākslinieki LNB attēlizdevumu kolekcijās" tapusi, Ārlietu ministrijai sadarbojoties ar LNB speciālistiem. Tā vēsta par vērtīgajām vēstures liecībām, kas iemūžinātas LNB attēlizdevumu kolekcijās - fotogrāfijās, zīmējumos, plakātos un pastkartēs. Tās visas atklāj ārvalstu mākslinieku, politiķu, kolekcionāru un starptautisko notikumu saikni ar Latviju.

Izstādes atklāšanā piedalījās Poltavas apgabala gubernators Viktors Bugaičuks (Viktor Bugaychuk), Jaroslava Gudrā Harkivas Nacionālās juridiskās universitātes rektors Vasilijs Tatsijs (Vasyl Tatsiy), Poltavas Juridiskā institūta direktore Natālija Gutorova (Natalie Gutorova), Poltavas plašsaziņas līdzekļu un kultūras jomas pārstāvji, kā arī citas Poltavas apgabala un pilsētas amatpersonas.

Izstādi finansē Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas vēstniecība Ukrainā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un nodrošinātu publicitāti starptautiskajos medijos par Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu, vienlaikus parādot Latviju kā valsti ar daudzveidīgu un interesantu kultūras dzīvi. Apmeklētāji atzinīgi izteicās par izstādes koncepciju un ar interesi noskatījās video par Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumu Rīgā janvārī, kad grāmatas no vecās Nacionālas bibliotēkas ēkas uz jauno ceļoja no rokas rokā, simboliski atkārtojot pirms 25 gadiem notikušo baltiešu solidaritātes akciju "Baltijas ceļš".

Darba vizītes laikā Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze tikās ar Poltavas gubernatoru Viktoru Bugaičuku, apgabala domes priekšsēdētāju Petro Voronu (Petro Vorona) un pilsētas domes sekretāri Oksanu Derkaču (Oksana Derkach), lai apspriestu divpusējās sadarbības jautājumus un uzzinātu par politisko situāciju apgabalā. Poltavas apgabala vadību interesē Latvijas pieredze eirointegrācijas procesā, īpaši reģionālas reformas kontekstā. Pašlaik Poltavas apgabala pilsētas iepazīstas ar Latvijas piedāvājumu sadarbības veidošanā, kas pēc apgabala iepriekšējās vadības lūguma Poltavai tika nosūtīts pagājušā gada beigās. Savukārt Juridiskā augstskola ir ieinteresēta iepazīties ar Latvijas augstākajām mācību iestādēm, kuru mācību programmas piedāvā pašvaldību darbiniekiem nepieciešamās zināšanas. Vēstniece apsolīja palīdzību kontaktu veidošanā.

Papildu informācija:
Latvijas vēstniecība Ukrainā
Adrese: 6B Ivana Mazepy Str., 01901 Kyiv, Ukraine
Tālrunis: (+380 44) 490 70 30,
Fakss: (+380 44) 490 70 35,
E-pasts: embassy.ukraine@mfa.gov.lv
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv/lv/ukraine/

Ziņu sagatavoja:
Latvijas vēstniecība Ukrainā

Tagi: Izstādes