Turpinot tradīciju, Latvijas Zinātņu akadēmijas 3. stāva zālē piektdien 20.decembrī plkst.12.00 - 14.30 tiks pasniegtas sabiedrības cieņas balvas "Cicerons".

Starptautiskās politikas kategorijā balva par Zviedrijas un Latvijas sadarbības sekmēšanu šogad piešķirta ietekmīgajam Zviedrijas ārlietu ministram Karlam Biltam, kurš daudzviet uzsvēris, kā Baltijas valstis atguva savu valstisko neatkarību - varonīgi un miermīlīgi, ka tieši tā šīs valstis rīkojās, arī sadodoties rokās vēsturiskajā Baltijas ceļā, kam Eiropā un pasaulē nākamgad atzīmēs jau 25. gadadienu.

 

Cicerona balvu kopš 1999.gada Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām un Latvijas Universitāti pasniedz politiķiem, zinātniekiem un publicistikas praktiķiem par veiksmīgu sabiedrības uzrunu, sociālās saliedēšanas ideju paušanu lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā. Sandra Kalniete to saņems par spilgtu radošumu Latvijas Tautas frontes un Eiropas Parlamenta darbā, laureātu vidū būs arī Nacionālās Bibliotēkas direktors Andris Vilks, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, LU asociētais profesors Ābrams Kleckins.

 

Savukārt, antibalva Mērfija tituls nonāks pie veikalu tīkla "Maxima" par neadekvātu un maldinošu publisko komunikāciju.

 

"Šī katastrofa ar cilvēku upuriem notika būvniecībā. Bet, ja mēs skatāmies uz veselības aizsardzību, izglītību, zinātni, emigrāciju, demogrāfiju… tad tās arī uzrāda slimības, kuras mūs nomoka. Katrā no šīm sfērām varam atrast ļoti daudz aplamību", norāda žūrijas priekšsēdētājs Jānis Stradiņš.

 

Cicerona balvas līdz šim ir saņēmuši gan ārvalstu prezidenti un vēstnieki, kuri veicinājuši Latvijas iespējas pasaulē, gan spilgti mūsu pārstāvji, kuri godam nesuši Latvijas vārdu, piemēram, Vaira Vīķe - Freiberga, Andris Piebalgs u.c. Iepriekšējo gadu laureāti - Saeimas deputāti, kultūras un izglītības sistēmas pārstāvji, pašvaldību vadītāji būs dalībnieki ceremonijas ietvaros notiekošajā simpozijā.

 

Žurnālistiem būs iespēja intervēt balvas saņēmējus īsi pirms ceremonijas.

Ziņu sagatavoja:
Miervaldis Mozers
Tālr.: 29469999

Tagi: Andris Vilks, Apbalvojumi, Cicerona balva 2013