Latvijas Nacionālā bibliotēka un nodibinājums Rīga 2014 aicinām, Jūs, bibliotekārus, piedalīties akcijā "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde", kas norisināsies 2014. gada 18. janvārī no plkst. 12:00 līdz 16:00.

Aicinām Jūs iesaistīties, lai būtu līdzdalīgi ne tikai grāmatu pārceļošanā uz jaunajām telpām, bet arī apliecinātu tās vērtības, ko glabā grāmatas un kas bibliotēkas saista kā sadarbības partnerus!


Jūsu palīdzība būs nepieciešama ķēdei Gaismas pilī, padodot grāmatas no ārdurvīm līdz grāmatu sienas pēdējiem plauktiem 6.stāvā. Ja no bibliotēku puses būs liela atsaucība, tad daļa kolēģu kļūs par uzraugošo personālu, kas paredzēts uz ielas, dzīvajā ķēdē, ik pa 10 – 20 metriem.


Savu dalību lūgums pieteikt līdz šā gada 20.decembrim, norādot dalībnieku skaitu un nosūtot pieteikuma e-pastu uz: gdk@lnb.lv


NB! Aicinām pieteikties ļoti atbildīgi, jo mēs, akcijas īstenotāji, rēķināmies ar katru cilvēku katrā plānotajā ķēdes posmā. Ja kāds posms negaidīti iztrūkst, tas var būtiski sarežģīt akcijas norisi.


Akcijā paredzēts no rokas rokā padot grāmatas no vecās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno. "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" ir iecerēta kā simboliska akcija (līdzīgi kā Baltijas ceļš), kas vienlaikus būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem. Idejas pamatā ir cilvēku saskarsme, simboliska kultūras vērtību nodošana no rokas rokā, no cilvēka cilvēkam.


Jau iepriekš izsakām Jums sirsnīgu pateicību par atbalstu! Un ceram uz izdošanos!


Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam rakstīt uz: gdk@lnb.lv

Tagi: Grāmatu draugu ķēde