21.martā tiekoties ar konkursa "Eustory" organizatoriem, Valsts prezidents Andris Bērziņš diskusijas laikā informēja, ka šomēnes pabeigts nozīmīgs darbs, kas uzsākts jau 2012.gada rudenī - Vēsturnieku komisija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku digitalizējusi visus 27 Komisijas rakstu krājumus.

Rakstu krājumi bez maksas pieejami ikvienam interesantam.

 

Kopš Vēsturnieku komisijas dibināšanas 1998. gadā zinātniskās konferences un pētījumi bija tās galvenais darbības virziens, savukārt rakstu krājumi - taustāms darbības rezultāts. Līdz šim publikācijas bija pieejamas tikai salīdzinoši ierobežotam pētnieku un interesentu lokam mācību iestādēs, bibliotēkās un muzejos, kā arī daļa rakstu - Valsts prezidenta kancelejas mājas lapā. Līdz ar digitalizācijas pabeigšanu visi līdz šim izdotie 27 rakstu krājumi ir pieejami bez autortiesību ierobežojumiem Latvijas Nacionālas bibliotēkas mājas lapas sadaļā "Digitālā bibliotēka".

 

Ņemot vērā Vēstures skolotāju biedrības rīkotā starptautiskā zinātniski - pētniecisko darbu konkursa tēmu - "Mācīšanās, izglītība un skolas Latvijā" -, Valsts prezidents izteica cerību, ka šodien tiek pāršķirta jauna lapaspuse vēstures sāpīgo un strīdīgo jautājumu izzināšanā.

 

Digitalizētie komisijas raksti

Ziņu sagatavoja:
Prezidenta preses dienests

Tagi: Digitalizācija, Latvijas Vēsturnieku komisijas raksti