Mūsdienu steidzīgajā laikā nereti grāmatas tiek nobīdītas tālākajā plānā, bērni un jaunieši ir aizmirsuši, cik brīnišķīgi ir stundām ilgi klejot fantāziju pasaulē, dzīvot līdzi varoņu priekiem un bēdām.

Šī iemesla dēļ apgāds "Jumava", iedvesmojoties no jaunās Rika Riordana  fantāzijas žanrā uzrakstītās grāmatas "Zibens zaglis", sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un LNT rīko videoklipu konkursu "Atdzīvini grāmatu!", kura ietvaros tiek organizēts seminārs par autortiesībām Latvijā un filmu veidošanu, lai informētu  konkursa dalībniekus par to, kas būtu iekļaujams videoklipos un kas ne, kā arī lai sniegtu tehniskus padomus videoklipu veidošanā.


Seminārs "Iemācies atdzīvināt grāmatu" notiks š.g. 13. novembrī  plkst. 14.00- 16.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Jaunākās periodikas lasītavā (Rīgā, K.Barona ielā 14).

 

Semināra programma


13.00–14.00 Reģistrācija


14.00–14.10  Dalībniekus uzrunā apgāda "Jumava" vadītājs Juris Visockis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova

 

14.05–15.00  Uzstājas Ieva Dombrovska no AKKA/LAA
(Pamatinformācija par autortiesībām, audiovizuāla darba autortiesības, materiālu atlase un sagatave, videoklipa  ievietošana internetā)

 

15.05–16.00  Sarunas ar animatori un animācijas skolotāju Ilzi Rusku
(Ievads filmu veidošanas programmu izmantošanā, montāžas pamati)


16.00 –16.30  Diskusija par dalībniekus interesējošiem jautājumiem

 

 

Lūgums apstiprināt savu dalību, rakstot uz e - pastu marketings@jumava.lv.

Ziņu sagatavoja:
Apgāds "Jumava"

Tagi: Semināri, Konkursi, Autortiesības, Filmu veidošana