Šā gada 26. un 27. maijā Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju inkubatoru "TechHub Riga" un "Microsoft Latvia", organizē konkursu IT entuziastiem "Hack4Europe!" ar mērķi izstrādāt programmatūru, kas inovatīvi izmanto Eiropas digitālās bibliotēkas "Europeana" bagātības.

Pasākums notiks "TechHub Riga" telpās, Citadeles ielā 12, Rīgā. Šāds konkurss Rīgā notiek pirmo reizi un viena izstrādātāju komanda no Latvijas iegūs tiesības prezentēt savu produktu Eiropas finālā, kā arī pretendēt uz finansiālu atbalstu tā turpmākai izstrādei.


"Hack4Europe!" ir aplikāciju izstrādātājiem paredzēts konkurss jeb "hakatons", ko rīko Eiropas Komisija, "Europeana" fonds un tās partnerinstitūcijas. Šogad pasākums tiek organizēts jau otro gadu, un tas notiks Rīgā, Berlīnē, Varšavā, Kopenhāgenā un Lēvenā. Konkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt informācijas tehnoloģiju jomas pārstāvju interesi par "Europeana" pieejamajiem informācijas resursiem – aptuveni 20 miljoniem ierakstu par Eiropas kultūras bagātībām - un iespēju tos izmantot datu avotu inovatīvām aplikācijām kultūras jomā. Izstrādātāji tiek mudināti veidot aplikācijas, kas veicina "Europeana" satura izmantošanu mobilajās ierīcēs, datu savietošanu ar citiem informācijas resursiem, satura anotēšanu, bagātināšanu un izplatīšanu sociālajos tīklos, kā arī atspoguļo Pirmā pasaules kara notikumus.


Paredzams, ka Latvijas hakatons vienkopus pulcēs līdz 30 aplikāciju izstrādātājus no Latvijas un, iespējams, arī kaimiņvalstīm. Konkursa laikā izstrādātos aplikāciju prototipus vērtēs žūrija, kas izvēlēsies labākos prototipus 4 kategorijās:

1) augstākais komerciālais potenciāls;

2) nozīmīgākā sociālā ietekme;

3) inovatīvākā pieeja;

4) izstrādātāju izvēle – izvirza hakatona dalībnieki.


"Microsoft Latvia" specbalvu – jauno "Windows Phone" viedtālruni "Nokia Lumia 800", kas tirdzniecībā parādījies 15. maijā – saņems tie konkursa dalībnieki, kas  izveidos labāko aplikāciju "Metro" lietotāju saskarnei "Windows 8" un/vai  "Windows Phone" videi.


Katras valsts hakatonu uzvarētāju aplikācijas vairākās kategorijās tiks vērtētas Eiropas līmenī, un Eiropas konkursa uzvarētāji gūs iespēju piedalīties un prezentēt savu risinājumu 21. un 22. jūnijā Briselē, kā arī pretendēt uz finansiālu atbalstu aplikācijas tālākai attīstīšanai. Finālistus vērtēs tādu pasaulē pazīstamu uzņēmumu kā "Microsoft", "Apple", "Layer", "ArtFinder", "Samsung",  "Sproud" u.c. pārstāvji.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās hakatonam: http://hack4europe2012-riga.eventbrite.com/

Ziņu sagatavoja:
Signe Valtiņa
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tālr.: 29735732

Tagi: Konkursi, Informācijas tehnoloģijas, Programmatūra, Europeana, Hack4Europe