Gētes Institūts Rīgā sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību, Latvijas Nacionālo bibliotēku un LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļu piedāvā vienreizēju iespēju 22. un 23.novembrī no 10:00 līdz 17:00 piedalīties praktiskā darbnīcā "Creative Gaming: radoša datorspēļu izmantošana bibliotēkā".

Norises vieta: LU Sociālo zinātņu fakultāte, 105.telpa (Rīgā, Lomonosova ielā 1A).

Referents: interaktīvā dizaina speciālists, "Initiative Creative Gaming" biedrs Matiass Lēve. Pasākums notiks vācu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Kā pēc iespējas saprātīgi integrēt bibliotēkās datorspēles kā jaunu mediju?
22. un 23.novembrī praktisko darbnīcu ievadā tiks diskutēts par datorspēļu pielietojuma principiem un piedāvājumiem bibliotēkās. Turpinājumā referents iepazīstinās ar tehnikām, kas veicina radošu pieeju datorspēlēm un ko ir iespējams integrēt grupu darbā un pasākumos par dažādām, konkrētām bibliotēkas krājuma daļām piesaistītām tēmām.

Dalībai praktiskajos semināros nav nepieciešamas noteiktas priekšzināšanas. Darbnīcas laikā tiks izmantotas bezmaksas programmas, kas neradīs tālākus izdevumus, pielietojot tās realitātē.

22. novembris
GameDesign – interaktīva pieredze
Kas nepieciešams spēlei, lai tā saistītu spēlētājus? Kā spēles tiek strukturētas un kādi mehānismi tiek pielietoti spēļu uzbūvē, lai spēlētājs varētu interaktīvi darboties? Īsāk sakot – kā ideja pārtop gatavā datorspēlē? Praktiskajā darbnīcā tiks diskutēts par šiem un līdzīgiem jautājumiem. Bez tam darbnīcas dalībnieki attīstīs savu mini spēli un ar piemērotas datorprogrammas starpniecību realizēs to dzīvē. Turpinājumā, izmantojot kāršu spēli, dalībnieki iejutīsies radošās komandas dalībnieku lomās un kopīgi strādās pie datorspēles izveides. Šī uzdevuma akcents ir naratīvas, radošas un loģiskas pārdomas, nevis tehniskās realizācijas jautājumi.

Kurss sniegs ieskatu datorspēļu izveidē, to izpratnē un sniegs iespēju izteikties par dažādām tēmām jaunā un interaktīvā stāstījuma formā. Bez tam referents iepazīstinās ar metodēm, kas rotaļīgā veidā veido kritisku attieksmi pret šo mediju.

23. novembris
Machinima – balets kara laukā
Datorspēle Urban Terror, CounterStrike stila bezmaksas Egoshooter datorprogramma, kuras ietvaros spēlētājs brīvi piekļūstamā, trīsdimensiju vidē ar šaujamieročiem cīnās pret citiem spēlētājiem vai datorprogrammas vadītu pretinieku, ir mēģinājums spēli izmantot kā digitālu skatuvi un neievērot spēles noteikumus. Tiek nevis skaitīti punkti par šāvieniem, bet gan kopā dejots. Satīklotajā spēles vidē un jo īpaši pie datora svarīgas ir sociālās spējas un radoša doto iespēju izmantošana līdz pat iespējai veidot mūzikas klipu.

Ar to tiek parādīts, ka datorspēles spēlētajiem dod iespēju ne tikai tās spēlēt, bet arī papildināt pašu datorspēli ar individuālu saturu. Līdz ar to zināšanas par dažādu spēļu izmantošanas veidiem ir ļoti svarīgas, ja spēles filmas (vai pat sava veida digitālā leļļu teātra) formā tiek izmantotas, lai ar indivuduālas studijas palīdzību atspoguļotu savas idejas un tematus.

Matiass Lēve A MAZE uzdevumā reizi mēnesī organizē "Night of Machinima", piedalās emocionālās komunikācijas izpētē Berlīnes Mākslu universitātes Dizaina izpētes laboratorijā un studē interaktīvo dizainu Potsdamas Lietišķo mākslu universitātē. Viņš ir "Initiative Creative Gaming" loceklis. "Initiative Creative Gaming" ir apvienība, kuras mērķis ir ar praktisko darbnīcu, diskusiju un pasākumu starpniecību veicināt radošu un kritisku attieksmi pret datorspēlēm.

Darbnīcu dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam aizpildīt pieteikuma veidlapu un atsūtīt to līdz 16.novembrim uz adresi: silvija.tretjakova@lnb.lv.

 
Papildinformācija:
Silvija Tretjakova
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja
Tālr.: 67969143
E-pasts: silvija.tretjakova@lnb.lv

Tagi: Semināri, Datorspēles, Radošās darbnīcas