Š.g. 26.oktobrī, dienu pirms dzejnieka Aleksandra Čaka 110.dzimšanas dienas, sesto reizi tika pasniegtas Aleksandra Čaka balvas. Latvijas Nacionālā bibliotēka lepojas, ka šogad balvu saņēma LNB darbiniece Māra Izvestnija par bibliogrāfiju "Aleksandrs Čaks".

Dzejnieka jubilejas gadā, žūrijas vērtējumam bija pieteikti 14 pretendenti, bet balvas tika piešķirtas Mārai Izvestnijai par bibliogrāfiju "Aleksandrs Čaks", Valdim Rūmniekam un Andrejam Miglam par biogrāfisko romānu "Čaks", Ivetai Mielavai un Antrai Mednei par dzejas un dziesmu izdevumu "Aleksandrs Čaks. Domās par Tevi".

Savukārt, ar Rīgas domes atzinības rakstiem un piemiņas monētām sveiks Ēriku Grigoliju par Čaka poēmas "Mūžības skartie" tulkojumu gruzīnu valodā un Pēru Nīlsenu par A.Čaka dzejas izlases tulkojumu dāņu valodā. Īpaša Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta balva tiks pasniegta Sergejam Moreino par Aleksandra Čaka dzejas izlases tulkojumu "Zerkala/Alakrez Aleksandrs Čaks v zerkale russkova perevoda" krievu valodā.

Ideja par balvu radās A.Čaka biedrībai kopīgi ar Rīgas domi, un to pasniedz ik pārgadu kopš 2001.gada, kad tika atzīmēta dzejnieka simtgade. Balvu pasniedz divās nominācijās: par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā un par nozīmīgu veikumu A.Čaka daiļrades izpētē, popularizēšanā vai tulkošanā. Kandidātus balvai var izvirzīt A.Čaka biedrība, Rīgas pašvaldība, plašsaziņas līdzekļu redakcijas, grāmatu apgādi, kultūras institūcijas un sabiedriskās organizācijas. Balvu fonds 1500 lati.

 
Informācija sagatavota pēc Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas sniegtās informācijas
www.riga.lv

Tagi: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Aleksandra Čaka balva, Aleksandrs Čaks, Bibliogrāfijas, Māra Izvestnija