Ceturtdien, 2011.gada 19.maijā, plkst. 19:00 Latvijas Universitātes galvenās ēkas Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19, Baltijas Austrumāzijas pētniecības centrs ielūdz uz Krievijas Zinātņu akadēmijas Tālo Austrumu pētniecības institūta profesora Vladimira Portjakova (Krievija) atvērto lekciju "Dienvidu vējš modernās Ķīnas politikā un ekonomikā".

Ķīnas Tautas Republikas ekonomiskā uzplaukuma sākums nenoliedzami bija saistīts ar valsts realizēto politiskās atvērtības politiku un īpašo ekonomisko zonu izveidošanu pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā. Viens no pasaulē visplašāk pazīstamākajiem Ķīnas modernizācijas politikas panākumu, ekonomisko reformu un ekonomiskās atvērtības īstenošanas simboliem ir īpašās ekonomiskās zonas – pilsētas Šendženas fenomens. Izvērtējot Šendženas ekonomisko izaugsmi, Krievijas Zinātņu akadēmijas Tālo Austrumu Institūta profesors Vladimirs Portjakovs savā lekcijā iepazīstinās ar ekonomisko reformu pamatnostādnēm, to īstenošanu un problemātiku mūsdienu Ķīnas ekonomikā un politikā.

Atgādinām, ka 2010.gadā Latvijas Universitātes (LU) Austrumāzijas pētniecības centrs saņēma Taivānas Nacionālās centrālās bibliotēkas Sinoloģijas centra dāvinājumu – 676 grāmatas un DVD. Dāvinājums liks pamatus LU un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sadarbības projektam – Austrumāzijas pētniecības centra bibliotēkas izveidei, kuru plānots izvietot LNB Jaunajā ēkā, Mūkusalas ielā 3. Tā būs pirmā specializētā Austrumāzijas pētniecības bibliotēka Baltijas valstīs.

Sīkāka informācija:
www.asiares.lv

Ziņu sagatavoja:
Ieva Hāsa
Baltijas Austrumāzijas pētniecības centrs
Latvijas Universitāte
Humanitāro zinātņu fakultāte
Tālr.: 25924290

Tagi: Lekcijas