2011.gada 9.martā, 15:00 Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (Rīgā, Visvalža ielā 4a) Japānas vēstniecība pasniegs apjomīgu grāmatu dāvinājumu Latvijas Universitātei un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.

Dāvinājuma ietvaros Latvijas Universitāte un Latvijas Nacionālā bibliotēka saņems vairāk nekā 500 grāmatas gan japāņu, gan angļu valodā. Grāmatas, kas no 3.marta līdz 6.martam apskatāmas izstādē "Baltijas grāmatu svētki 2011", aptver plašu tēmu klāstu - japāņu valodas mācību grāmatas un vārdnīcas, daiļliteratūra, fotoalbumi, praktisku padomu grāmatas, bērnu literatūra un japāņu komiksi - manga. Japānas dāvinājuma mērķis ir sekmēt japāņu valodas apguvi Latvijā, kā arī veicināt interesi par Japānu, un tās tiks izvietotas Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (Austrumāzijas pētniecības centrā). No 2013.gada grāmatas atradīsies jaunajā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, kur tās būs pieejamas visiem interesentiem.

Grāmatas tiek dāvinātas ar Japānas Fonda (The Japan Foundation) un Izdevēju asociācijas kultūras apmaiņas veicināšanai (Publishers Association for Cultural Exchange), kā arī Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu. Grāmatu dāvinājuma pasniegšana ir viens no notikumiem, kas veltīts Japānas un Latvijas diplomātisko attiecību atjaunošanas 20.gadadienai, un tam visa gada garumā sekos arī citi gadadienai veltīti pasākumi.

Ziņu sagatavoja:
Japānas vēstniecības Kultūras un informācijas nodaļa

Tagi: grāmatas, Grāmatu dāvinājumi