Lasīšanas veicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā” un akcija „Izzinošā trešdiena bibliotēkā ” turpinājās arī jūlijā, piedāvājot bērniem plašu pasākumu klāstu.

4. un 5. jūlijā programmas dalībnieki, kā arī bērnu vasaras nometnes “Mēs esam Saules pilsētā” grupas apmeklēja tematisku pasākumu Dinozauru pasaulēun uzzināja daudz interesantu faktu par dinozauru sugu izcelšanos, izskatu un dzīvesveidu. Par šiem senās pasaules milžiem bērni ne tikai meklēja informāciju enciklopēdijās, bet arī paši veidoja tos no papīra.

11. un 12. jūlijā dabas mīļotāji tika aicināti uz tikšanos interešu klubā "Astes". Nodarbība tika veltīta mūsu mīluļiem - suņiem. Bērni uzzināja par pieminekļiem, kas uzstādīti suņiem par to varoņdarbiem, iepazinās ar Ginesa rekordu grāmatas suņu sasniegumiem, zīmēja tos, kā arī meklēja Podziņai mājas. Bērni nonāca pie secinājuma, ka suns ir īstais brīnums ar ķepām.

18. jūlijā bibliotēkā norisinājās noslēguma pasākums bērnu vasaras nometnes grupām, kas tika organizēts lasīšanas veicināšanas akcijas "Izzinošā trešdiena bibliotēkā" ietvaros. Nodarbības laikā bērni pētīja dažādu tautu pasakas - lasīja, zīmēja un pat inscenēja tās.

Savukārt 19. jūlijā dažādās valodās bibliotēkā skanēja šūpuļdziesmas, dzejoļi un pasakas. Lasīšanas veicināšanas programmas dalībnieki ieguva daudz pozitīvo emociju, piedaloties pasākumā “Skani, mana valodiņa!” Bērni pārliecinājās, ka valoda ir ne tikai cilvēku sazināšanās līdzeklis, bet arī savai tautai piederības zīme.

26. jūlijā bibliotēkā notika dzejas stunda Vārdiņš ar vārdiņu saspēlējas”, kuras laikā bērni noskatījās M. Laukmanes daiļradei veltītu prezentāciju, piedalījās dzejoļu konkursā, lasīja pašsacerētus dzejoļus, par radošumu saņemot papildus uzlīmes – lasošās bitītes.

Jūlija mēnesī programmā  “Skaistā vasara bibliotēkā” piedalījās  39 bērni.  Pasākumu apmeklējumu skaits – 72.  Akcijā “Izzinošā trešdiena bibliotēkā” piedalījās 50 bērni. Pasākumu apmeklējumu skaits – 165.

Ir jāpiebilst, ka  katru mēnesī gan mazos, gan lielos apmeklētājus bibliotēka priecē ar grāmatu jaunumiem (facebook.com/lcb.piekraste), piedāvājot  baudīt vasaru  lasot!  Turklāt  pieaugušajiem  bija iespēja piedalīties  grāmatu apskatā Vasaras grāmatu jaunumi pasākumu cikla “Gadalaiku grāmatu dārzs“ ietvaros.  Savukārt 21. jūlijā sirsnīgā gaisotnē bibliotēkā norisinājā tikšanās ar Daugavpils amatiermākslinieci Zinaīdu Daļecku, kuras gleznu izstāde Par prieku sev un citiem bija skatāma bibliotēkā jūlijā.

Paldies visiem dalībniekiem par aktivitātēm! Tiksimies augustā! Skaistā vasara bibliotēkā turpinās...

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv