Maijā Piekrastes bibliotēka piedāvāja dažādas aktivitātes gan bērniem, gan arī pieaugušajiem.

3. maijā bibliotēkā notika literārā stunda “Tādas vienkāršas vērtības”, kurā piedalījās Daugavpils 16. vidusskolas 7.b klases skolēni. Pasākums tika veltīts Antuana de Sent-Ekziperī grāmatas „Mazais princis” 75 gadu jubilejai. Sarunas gaitā tika aktualizēts jautājums par vērtībām mūsdienu sabiedrībā un to nozīmi ētisko orientieru un garīgās kultūras veidošanā.

Savukārt 3.b klases skolēni apmeklēja bibliotekāro stundu “Grāmata – gadsimtu lieciniece”, kuras laikā  kopā ar bibliotekāri pētīja vēsturisko grāmatas ceļu no seniem laikiem līdz mūsdienām.  Bērniem bija arī iespēja nostiprināt iegūtās zināšanas, piedaloties viktorīnā.

17. maijā dzejas mīļotāji – 2.a klases skolēni piedalījās literārā ceļojumā “Vārdos nepasakāmais” un atraktīvā veidā iepazinās ar Maijas  Laukmanes daiļradi.  Pasākuma gaitā dzejoļi tika lasīti, dziedāti un pat izspēlēti, kas veicināja bērnu interesi par dzejoļu grāmatām.

Atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, 19. maijā bibliotēkā norisinājās literāri tematisks pasākums “Ģimenes svētki”. Pasākuma mērķis bija pozicionēt ģimeni kā vērtību un sabiedrības vienotības pamatu. Dalībnieki iepazinās ar svētku vēsturi, ģimenes tradīcijām, kā arī aktīvi piedalījās dažādās spēlēs un konkursos.

26. maijā jauno grāmatu apskatā “Pavasara grāmatu jaunumi” apmeklētāji tika iepazīstināti ar daiļliteratūras un nozaru literatūras jaunieguvumiem, kas tika saņemti maijā. Literatūra tika piedāvāta kā latviešu, tā arī krievu valodā. Grāmatu apskats aizvadīts pasākumu cikla “Gadalaiku grāmatu dārzs” ietvaros.

Tuvojoties Daugavpils pilsētas svētkiem, īpašu pirmssvētku noskaņu bibliotēkā radīja Daugavpils 3. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu radošo darbu izstāde “Vispazīstamākie Daugavpils objekti”. Paši mazākie mūsu apmeklētāji skolotāju vadībā iepriecināja un pārsteidza ar savu izdomu.

Daudzveidīgā mēneša izskaņā 26. maijā bibliotēkā notika tikšanās ar Daugavpils amatiermākslinieku Borisu Borisovu, kura gleznu izstāde "Skaista mana pilsēta" bija skatāma bibliotēkā maijā. Autora gleznu vadmotīvs ir ainavas, kas tapušas, iedvesmojoties no mūsu skaistas Latgales un pilsētas dabas. Pasākuma laikā izskanēja arī dzeja par Daugavpili. Tikšanās izvērtās kā neaizmirstama pastaiga pa pilsētas ielām, kas ļāva klātesošajiem izjust dzimtās pilsētas skaistumu.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv