15 gadus pēc kārtas LCB filiāle Piekrastes bibliotēka veiksmīgi realizē lasīšanas veicināšanas programmu „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kurā 2017. gadā piedalījās 95 eksperti. Ar katru gadu pieaug Bērnu žūrijas dalībnieku skaits, kā arī interesantāki kļūst bibliotēkas pasākumi.

Septembrī Dzejas dienu ietvaros 3.-4. klašu bērni piedalījās dzejas stundā „ Divdesmit pieci mākoņi un kaķēns margrietiņās”; oktobrī tika rīkota lasīšanas veicināšanas akcija “Bērnu žūrija Pūčumuižā” pirmsskolniekiem; novembrī bibliotēkā notika bibliotekārā stunda “Atvērt grāmatu – atklāt pasauli” pusaudžiem; decembrī tika izveidota ceļojošā Bērnu žūrijas grāmatu izstāde “Grāmatu karuselis” mikrorajona izglītības iestādēs. Darbs ir padarīts, anketas aizpildītas un 27. janvārī bibliotēkā norisinājās programmas noslēguma pasākums Kāpj no plaukta grāmata” Bērnu žūrijas ekspertiem. Ar prezentācijas palīdzību tika dots ieskats Bērnu žūrijas vēsturē, tajā arī tika ietverta interesanta informācija par grāmatām un rakstniekiem. No Bērnu žūrijas grāmatu kolekcijas tika izveidots lasītāko grāmatu plaukts. Pasākuma laikā bērni un vecāki dalījās savās domās par izlasītajām grāmatām. Pateicības rakstus par lasīšanas tradīciju stiprināšanu saņēma Abramoviču, Dziedoņu un Kovaļčuku ģimenes, tika atzīmēti visaktīvākie eksperti, kā arī apbalvoti visi programmas dalībnieki. Pasākumā piedalījās arī izstādes “Kapučīno” autori, kuru radošie darbi uzrunāja klātesošos. Protams, programmas veiksmīga realizēšana nav iedomājama bez pašvaldības un vietējās sabiedrības atbalsta. Bibliotēkas pasākumos aktīvi piedalījās mūsu sadarbības partneri – 5. un 7. pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī 16. vidusskola.

Piekrastes bibliotēka pateicas par sadarbību programmas dalībniekiem un cer, ka aizraujošs ceļojums bērnu grāmatu pasaulē veiksmīgi turpināsies arī nākamgad.

 

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv