28. oktobrī bibliotēkā norisinājās tikšanās ar Baltkrievu kultūras centra amatiermākslinieku studijas „Krāsu pasaule” biedri Veltu Loci, kuras gleznu izstāde “Vienatnē ar rudeni” bija apskatāma bibliotēkā oktobrī.

V. Loces vārds ir labi pazīstams Daugavpilī un ārpus tās. Viņas gleznas ir bijušas apskatāmas ne vien Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.

Tikšanās laikā autore pastāstīja, ka meistarības pamatus viņa apguva pašmācības ceļā. Pašlaik V. Loces kolekcijā ir aptuveni 200 gleznas. Velta cer, ka viņas radītās gleznas priecēs cilvēkus un radīs labu noskaņojumu. Pasākuma dalībnieki bija pārsteigti ar V. Loces daudzpusīgu talantu. Viņa aktīvi darbojas baltkrievu kultūrizglītības biedrībā “Uzdim”, glezno, nodarbojas ar austrumu dejām un dzied baltkrievu senioru vokālajā ansamblī “Spadčina”. 2014. gadā viņai tika piešķirts goda tituls “Daugavpils lepnums”. 

Gleznu izstāde “Vienatnē ar rudeni” uzrunāja daudzus bibliotēkas apmeklētājus. Paldies māksliniecei par burvīgās rudens noskaņas radīšanu bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv