Lasīšanas veicināšanas programma „Skaistā vasara bibliotēkā” turpinājās arī augustā, piedāvājot bērniem apmeklēt interesantus un saturīgus pasākumus.

3. augustā bibliotēkā norisinājās Teātra diena "Spēlēt teātri”. Pasākuma laikā bērni ieskatījās teātra vēsturē, uzzināja par teātra veidiem, spēlēja ēnu teātri un improvizēja ar pirkstu lellēm! Izrādījās, ka spēlēt teātri draugu lokā vienmēr ir jautri!

10. augustā Talantu dienas „Es neesmu ideāls, bet esmu unikāls!” ietvaros bibliotēkā notika tikšanās ar Juriju Čertovu - meistaru, kas strādā kokgriezumu tehnikā. Kokgriezumi nav vienīgā viņa aizraušanās.

J. Čertovs pēta arī mūsu novada vēsturi un kolekcionē vecās fotogrāfijas. Tikšanās norisinājās radošā gaisotnē un ieguva lielu interesi bērnu vidū. Bērni arī nodemonstrēja klātesošajiem savus talantus – dziedāja, dejoja, lasīja dzejoļus.

17. augustā programmas dalībnieki apmeklēja pasākumu “ Rotaļlietu pasaule”. Pasākuma laikā bērni piedalījās dažādās aktivitātēs – ar prezentācijas palīdzību iepazinās ar rotaļlietu vēsturi, veiksmīgi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, minēja mīklas, stāstīja par savām mīļākajām rotaļlietām, kā arī attīstīja savas radošās spējas rotaļlietu izgatavošanā. Nobeigumā bērni tika iepazīstināti ar grāmatām par rotaļlietām.

24. augustā bibliotēkā norisinājās noslēdzošais programmas pasākums “ Skaistā vasara bibliotēkā: 5 gadi kopā”, kura laikā bērni ieskatījās lasīšanas veicināšanas programmas vēsturē, noskatījās pašu veidotu multfilmu par Vinniju Pūku, kā arī stāstīja par augusta mēnesī izlasītajām latviešu autoru grāmatām.

Pasākuma nobeigumā tika apbalvoti visaktīvākie programmas dalībnieki - Inese Dzedone, Marta Gladiševa, Violeta Inozemceva, Aleksandrs Jesiļevskis, Daniela Līģere, Elīna un Agata Krupskas. Pārējie bērni arī saņēma pārsteiguma balvas. Piedaloties programmā, bērni ieguva jaunas zināšanas, pozitīvas emocijas, jaunus draugus un lietderīgi pavadīja vasaras brīvlaiku.

Šogad programmā “Skaistā vasara bibliotēkā” piedalījās 46 bērni. Kopējais pasākumu apmeklējumu skaits –223 . Vasaras akcijāIzzinošā trešdiena bibliotēkāpiedalījās bērnu vasaras nometņu grupas. Dalībnieku skaits - 140. Pasākumu apmeklējumu skaits – 410.  

Paldies visiem dalībniekiem par aktivitātēm! Skaistā vasara bibliotēkā turpināsies. Līdz nākamajai vasarai!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv