Jau piekto vasaru pēc kārtas Piekrastes bibliotēka piedalās Latgales Centrālās bibliotēkas organizētajā lasītveicināšanas programmā “Skaistā vasara bibliotēkā”. Vasaras garumā katru ceturtdienu bibliotēkā norisinās dažādi pasākumi, kuru mērķis ir veicināt lasīšanu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu vidū.

Šogad programma mūsu bibliotēkā startēja ar lielu dalībnieku skaitu un dažādiem interesantiem pasākumiem. Jūnijā bibliotēkas pasākumus apmeklēja 38 bērni, bet  pasākumu apmeklējumu skaits – 92.  Šogad “Skaistā vasara bibliotēkā” sākās ar kalendāro vasaru. 1. jūnijā norisinājās pirmais pasākums, kas tika veltīts Šarla Pero pasakām. Bērni iepazinās ar Š. Pero daiļradi, piedaloties viktorīnā un konkursā "Runcis zābakos", inscenējot pasaku "Sarkangalvīte", kā arī noklausoties Š. Pero pasakas “Fejas dāvanas” fragmentu.

8. jūnijā norisinājās otrā nodarbība "Daugavpils leģendas". Daugavpils pilsētas svētku noskaņā bērni uzzināja par dzimtās pilsētas vēsturiskām vietām un ap tām apveltītām leģendām. Piedalījās viktorīnā, minēja krustvārdu mīklu un zīmēja Daugavpils ģerboni.

16. jūnijā norisinājās trešā lasīšanas veicināšanas programmas "Skaistā vasara bibliotēkā" nodarbība "Pa Vinnija Pūka gaitām...", kas tika veltīta angļu rakstnieka A.A. Milna 135 gadu jubilejai. Bērni uzzināja interesantus faktus par Vinnija Pūka tēla rašanos un piedalījās animācijas filmas veidošanas procesā.

22. jūnijā Līgo svētku noskaņā norisinājās radošā nodarbība "Jāņi Pūčumuižā". Bērni uzzināja par Jāņu svinēšanas tradīcijām un ticējumiem, veidoja vainadziņus, minēja mīklas, mēģināja salikt "malku" ugunskuram un cienājās ar Līgo sieru.

Pasākumu cikls noslēdzās ar virtuālo ceļojumu “Apceļo Latviju”. Virtuālā ceļojuma laikā bērni uzzināja par Latvijā interesantām un tūrismam pievilcīgām vietām. Ir jāatzīmē, ka pirms programmas startēšanas bērni tika iepazīstināti ar tās saturu un aicināti lasīt populārzinātniskus izdevumus, dzeju un bērnu prozu. Šogad, tuvojoties Latvijas simtgadei, īpašā uzmanība tika veltīta latviešu oriģinālliteratūrai un grāmatām par Latviju. Jūnijā programmas dalībniekiem lasīšanai tika piedāvātas enciklopēdijas par Latvijas dabu, vēsturi, kultūru u.c. Katra mēneša beigās, noslēguma pasākumā bērniem kreatīvi jāprezentē izlasītā grāmata, par ko tika saņemta papildus uzlīme – lasošā bitīte.  29. jūnijā bērni veiksmīgi noprezentēja enciklopēdijas par Latvijas kukaiņiem, kultūras un dabas pieminekļiem.

Savukārt akcijasIzzinošā trešdiena bibliotēkā ietvaros bibliotēkas pasākumus apmeklēja bērnu vasaras nometnes grupas. Tajos piedalījās 80 bērni. Pasākumu apmeklējumu skaits – 230.

Skaistā vasara bibliotēkā turpinās. Nāciet kopā ar draugiem. Būs interesanti!

 

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas bibliotekāre
Tatjana Rosovska
tālr.: 65430311
e-pasts: tatjana.rosovska@lcb.lv