Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” pulcē mazus un lielus grāmatu mīļotājus. Jau trīspadsmit gadus pēc kārtas tā realizējas Piekrastes bibliotēkā. Ar katru gadu pieaug tās ekspertu skaits. Šogad programmā piedalījās 76 bērni un 8 vecāki.

Bērnu žūrijas darbā aktīvi iesaistījās arī mūsu sadarbības partneri – 7. pirmsskolas izglītības iestāde un 16. vidusskolas bibliotēka. Lai veiksmīgi realizētu programmu, bibliotēkā norisinājās dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir popularizēt lasīšanu kā aizraujošu ģimeni apvienojošu nodarbi. Vasarā bibliotēkā notika informācijas stunda “Mūs vieno grāmatas” programmas dalībniekiem. Savukārt rudenī bibliotēkā norisinājās dzejas stundā “Raiņa dzejoļi bērniem” pirmsskolniekiem, kā arī Bērnu žūrijas grāmatu prezentācija ”Draugos ar grāmatu” skolēniem. Turklāt 7. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās ceļojošā grāmatu izstāde “Bērnu grāmatu plaukts”.

 2016. gada 23. janvārī bibliotēkā norisinājās programmas noslēguma pasākums “Zied grāmata varavīksnes krāsām”. Tas sākās ar prezentāciju, kuras laikā bija dots ieskats Bērnu žūrijas vēsturē, kā arī ietverta interesanta informācija par izlasītājām grāmatām. No grāmatu kolekcijas katrā vecuma grupā tika izceltas vislasītākās grāmatas. Pasākuma gaitā tika atzīmēti visaktīvākie programmas eksperti, kā arī apbalvoti visi programmas dalībnieki. Lai pateiktos bērniem par sadarbību 2015. gadā, bibliotēka godināja visaktīvākos lasītājus trijās nominācijās: “Lasīšana”, “Radošums”, „Aktivitāte”.

Piekrastes bibliotēka pateicas programmas dalībniekiem par sadarbību un cer, ka aizraujošs ceļojums bērnu grāmatu pasaulē veiksmīgi turpināsies arī nākamgad.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv