11. novembrī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros Piekrastes bibliotēkā norisinājās literāra stunda “Grāmata - mans draugs”, kas tika veltīta zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas grāmatas “Pepija Garzeķe” 70 gadu jubilejai.

Pasākuma mērķis bija veicināt bērnu interesi par Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Šī gada tēma ir Draudzība Ziemeļos”. Kopā ar Pepiju aizraujošajā ceļojumā devās Daugavpils 16. vidusskolas 3.b klases skolēni. Pasākuma laikā bērni iepazinās ar Ziemeļvalstu lasīšanas tradīcijām, uzzināja grāmatas “Pepija Garzeķe” tapšanas vēsturi, kā arī aktīvi iesaistījās tās iepazīšanas procesā. Pepija pastāstīja skolēniem par saviem neticamajiem piedzīvojumiem, iesaistīja tos jautrajā spēlē un pārbaudīja skolēnu iegūtas zināšanas ar jautrās viktorīnas palīdzību. Bērni sadraudzējās ar Pepiju un kopā baudīja mīļākās grāmatas lasīšanu. Beigās saviem jauniem draugiem Pepija pat uzdāvināja zelta monētas. Šajā ceļojumā skolēni ieguva jaunās zināšanas par Ziemeļvalstu literatūru un jautri pavadīja laiku Pepijas kompānijā. 

Turklāt bibliotēkas apmeklētāji varēja arī apskatīt literatūras izstādi „Ziemeļu grāmatu dārzs”, kas tika veltīta ievērojamākajiem Ziemeļvalstu rakstniekiem.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv