Novembris Latvijā ir patriotu mēnesis. Visā Latvijā piemin un godina Latvijas tautas varoņus, kas aizstāvēja Latvijas valsti brīvības cīņās. Arī Piekrastes bibliotēkā norisinājās pasākumi, kas tika veltīti Lāčplēša dienai un Latvijas Neatkarības proklamēšanas 97. gadadienai.

4. novembrī bibliotēkā notika tematisks pasākums “Gods kalpot Latvijai!”, kurā piedalījās Daugavpils 16. vidusskolas 9.a klases skolēni. Ar prezentācijas palīdzību skolēni padziļināja savas zināšanas par brīvības cīņām, iepazinās ar Lāčplēša dienas svinēšanas tradīcijām, uzzināja daudz jauna par Lāčplēša Kara ordeni un tā kavalieriem - Oskaru Kalpaku, Jāņi Balodi, Frīdrihu Briedi u.c. Pieminot bojā gājušos varoņus, tika aizdegta svece. 

Savukārt 11. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai bibliotēkā notika interaktīvā spēle “Latvijas vizītkarte”, kurā piedalījās 16. vidusskolas 4.c klases skolēni. Pasākuma mērķis bija papildināt zināšanas par Latviju, tās vēsturi un nacionāliem simboliem, kā arī veicināt bērnu radošās aktivitātes. Piedaloties konkursos un pildot dažādus uzdevumus, skolēni ieguva jaunas zināšanas par Latvijas dabu, vēsturi un tradīcijām. Tikšanās noslēdzās ar skaistiem pašsacerētiem vēlējumiem Latvijai dzimšanas dienā. Turklāt katrs pasākuma dalībnieks saņēma Latvijas karodziņu un saldo eiro monētu.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv