2015. gada oktobrī Piekrastes bibliotēkā turpinājās lasītveicināšanas projekta “Grāmatu starts” 2. posms ģimenēm, kurās aug trīs gadus veci bērni. Projekta 2. posms tika realizēts sadarbībā ar Daugavpils 3. un 5. pirmsskolas izglītības iestādēm.

Tā mērķis – modināt pašu mazāko bērnu vidū interesi par grāmatām un lasīšanu, kā arī stiprināt lasīšanas tradīciju ģimenē. Bibliotēkas aktivitātēs piedalījās 8 ģimenes, kurām tika piedāvāts 3 nodarbību pasākumu cikls.  Pirmā pasākumu cikla nodarbība notika 10. oktobrī, kuras laikā bērni iepazinās ar bibliotēku un viņu vecumam atbilstošām grāmatām un spēlēm, kā arī ar citām iespējām, ko piedāvā bibliotēka. Pasākuma izskaņā bērni pievienojās kuplajai Pūču ģimenei un saņēma Grāmatu starta dalībnieku nozīmītes.

Savukārt 2. nodarbībā, kas norisinājās 17. oktobrī, kopā ar pasaku stāstītāju bērni aktīvi iesaistījās radošā pasaku iepazīšanas procesā – skaļi lasīja, klausījās, inscenēja pasakas un skatījās multfilmu.  Nodarbības noslēgumā vistiņa no pasakas “Zelta oliņa” pacienāja bērnus ar neparastām oliņām.

24. oktobrī norisinājās projekta noslēguma pasākums, kura laikā Pūču mamma iepazīstināja mazuļus ar aizraujošu un daudzveidīgu bērnu grāmatu pasauli, īpašu uzmanību pievēršot interaktīvām grāmatām. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņēma dāvanā mugursomu, grāmatu un mīkstu rotaļlietiņu ar projekta simbolu - mazo zinātkāro Pūčulēnu. Savukārt vecāki saņēma brošūru par bērnu lasīšanas veicināšanu.

Kopumā projekta “Grāmatu starts” 1. un 2. kārtā piedalījās 16 ģimenes. Izvērtējot projekta rezultātus, ar pārliecību var apgalvot, ka tas nesa labumu gan ģimenēm, gan bibliotēkai. Bērni guva pirmo pozitīvo priekšstatu par bibliotēku un grāmatām, vecāki kopā ar bērniem izbaudīja lasīšanas prieku, savukārt bibliotekāri ieguva vērtīgu pieredzi darbā ar pašiem mazākajiem lasītājiem.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka pateicas bērniem, vecākiem, kā arī sadarbības partneriem - 3., 5., 7. pirmsskolas izglītības iestādēm – par aktīvu piedalīšanos projektā Grāmatu starts”.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv