Lasītveicināšanas programma "Skaistā vasara bibliotēkā" tika turpināta arī augustā, piedāvājot bērniem interesantus un lietderīgus pasākumus.

6. augustā bērni tika aicināti piedalīties bibliotekārajā stundā “Grāmata ir gadsimtu lieciniece”. Viņi devās aizraujošajā ceļojumā grāmatu vēsturē – no aizvēstures zīmējumiem līdz elektroniskajām grāmatām. Pasākuma gaitā bērni uzzināja daudz interesantu faktu par grāmatām rekordistēm, kā arī pārbaudīja savas zināšanas, minot krustvārdu mīklas un atbildot uz viktorīnas jautājumiem. Nobeigumā bērni izgatavoja oriģinālas grāmatzīmes, kuras viņi izmantos bibliotēkas grāmatu lasīšanai.

13. augustā bibliotēkā norisinājās Talantu diena “Es varu tā!”, kuras mērķis ir atklāt bērnu radošās spējas un sekmēt to attīstīšanu. Var tikai brīnīties, cik dažādu talantu ir bērniem! Dzejoļi, dejas, zīmējumi un lietišķās mākslas darbi saplūda vienā kopīgā plūsmā un veidoja īpašu radošu noskaņojumu. Visi dalībnieki izrādīja oriģinalitāti un izpelnījās uzslavu.

Noslēguma pasākumā “Skaistā vasara Piekrastes bibliotēkā”, kas norisinājās 20. augustā, īpašu noskaņojumu nodrošināja Smešariki - smieklīgās apaļās bumbiņas. Viņi iesaistīja bērnus jautrajā spēlē, organizēja radošos konkursus, kopā ar bērniem inscenēja fabulu, kā arī stāstīja par saviem hobijiem. Pasākuma nobeigumā tika apbalvoti visaktīvākie programmas dalībnieki - Jana Brokāne, Daniela Līģere, Aleksandrs Jesiļevskis, Anna Vasiļjeva. Pārējie bērni arī saņēma pārsteiguma balvas. Un, protams, visus klātesošos cienāja ar saldumiem.

Ir jāatzīst, ka bērni izrādīja lielu interesi par programmas pasākumiem. Tos apmeklēja 50 bērni, kopējais apmeklējumu skaits - 232. Turklāt bibliotēkas aktivitātēs piedalījās arī 106 dalībnieki no bērnu vasaras nometnes. Apmeklējumu skaits – 212. Piedaloties programmā, bērni ieguva jaunas zināšanas, pozitīvas emocijas, jaunus draugus un lietderīgi pavadīja vasaras brīvlaiku.

Piekrastes bibliotēka pateicas visiem programmas Skaistā vasara bibliotēkā” dalībniekiem un gaidīs tos nākamajā vasarā! Turpinājums sekos!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv