Programma “Skaistā vasara bibliotēkā” turpinājās arī jūlijā, piedāvājot bērniem un pusaudžiem lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaiku. Jūlijā pasākumus apmeklēja 36 bērni. Kopējais apmeklējumu skaits –110. Bibliotēkas aktivitātēs piedalījās arī 50 dalībnieki no bērnu vasaras nometnes. Pasākumu apmeklējumu skaits – 100.

2. jūlijā bērni apmeklēja tematisko pasākumu “Ciparu maģija”, kura laikā iepazinās ar ciparu vēsturi, risināja matemātiskos uzdevumus, meklēja skaitļus pasakās un sakāmvārdos, tādā veidā pētot brīnišķīgo ciparu pasauli.

9. jūlijā dabas mīļotājus gaidīja dažādi pārsteigumi klubā “Ķepas”. Bērni meklēja interesantus faktus par dzīvniekiem grāmatās un internetā, minēja krustvārdu mīklas, zīmēja mājas mīluļus, kā arī stāstīja par tiem. Kopā viņi mācījās saudzīgi izturēties pret dabu.

16. jūlijā literārs ceļojums “Atvērsim mīļāko grāmatu” sākās ar jautu spēli, ar kuras palīdzību bērni iekļuva grāmatu valstībā. Uz pasākumu viņi atnesa savas mīļākās grāmatas, par kurām aizrautīgi stāstīja. No plastilīna bērni izveidoja mīļākos grāmatu varoņus un izvietoja tos pie grāmatām.

23. jūlijā bibliotēkā norisinājās izzinošā stunda “Brīnumkoki”, kuras laikā bērni iepazinās ar brīnišķīgiem siera, desas, maizes un pat gurķu kokiem. Viņi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem un minēja mīklas par kokiem. No kreppapīra bērni izgatavoja lapas un ziedus un izveidoja oriģinālu bibliotēkas koku.

30. jūlijā bērni tika aicināti radošajā darbnīcā “Sēd uz sliekšņa pasaciņa”. Viņi aktīvi piedalījās pasaku inscenēšanā, lasīšanā, klausīšanā, atbildēja uz jautājumiem, atpazina pasaku varoņus, kā arī rādīja savu mīļāko pasaku. Pasākuma dalībniekus gaidīja dažādi pārsteigumi - Vinnijs Pūks ar medu, vecmāmiņa ar kukulīšiem un Maša ar lāci.

 

Skaistā vasara bibliotēkā turpinās. Ar prieku gaidām Jūs arī augustā!

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv