Bibliotēku nedēļas ietvaros Piekrastes bibliotēkā norisinājās pasākumu cikls “No piekrastes – grāmatu jūrā!” pašiem mazākajiem lasītājiem. Aktivitāšu mērķis ir veicināt bērnu interesi par grāmatām un lasīšanu, popularizējot bibliotēku un tās krājumu.

18. aprīlī tika uzsākts lasītveicināšanas projekts Grāmatu starts” trīsgadīgiem bērniem. Grāmatu karaliene kopā ar mazuļiem ceļoja pa Grāmatu pili, stāstot par bibliotēku un grāmatām. Pasākuma gaitā bērni pievienojās draudzīgajai Pūču ģimenei un saņēma Grāmatu starta dalībnieku nozīmītes.

Savukārt 21. un 22. aprīlī 16. vidusskolas 2. klašu skolēni apmeklēja bibliotekāro stundu “Bibliotēkā dzīvo grāmatas”. Ar atraktīvas prezentācijas palīdzību skolēni iepazinās ar bibliotēku, tās nodaļām, kā arī lietošanas noteikumiem. Sevišķa uzmanība tika pievērsta bērnu jaunajām grāmatām. Dažāda satura un žanra grāmatas atklāja bērniem savu brīnumainu pasauli.

23. aprīlī 5. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi piedalījās ekskursijā “Mazuļi bibliotēkā”. Par bibliotēku un tās “ielām” bērniem pastāstīja Djū – bibliotēkas kaķis. Šis Lielais Grāmatnieks iepazīstināja bērnus ar savām mīļākajām grāmatām un mācīja pareizi tās lietot. Pasākuma beigās pirmsskolnieki noskatījās arī videofilmu par Djū dzīvi bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv