Atzīmējot izcilā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena 210 gadu jubileju, Piekrastes bibliotēka sadarbībā ar Daugavpils 16. vidusskolas bibliotēku organizēja literāru ceļojumu pirmklasniekiem “Andersena pasaku karaļvalstī”.

Pasākums norisinājās 10. un 17. aprīlī skolas bibliotēkā Starptautiskās bērnu grāmatu dienas ietvaros. Andersena pasaku karaļvalstī bērni devās kopā ar pasaku stāstītāju Ole Lukoje, Kaju un Gerdu. Pasakas lasīšana tika pārtraukta ar Sniega karalienes ierašanos, kura lika dažādus šķēršļus Gerdas ceļā. Bērni palīdzēja tos pārvarēt, pildot dažādus radošus uzdevumus. Par pasakas laimīgām beigām pirmklasnieki uzzināja, noskatoties multfilmu.

Andersena pasaku tēma tika turpināta Piekrastes bibliotēkā, kur 15. un 16. aprīlī notika Andersena daiļradei veltīts pasākums. Tajā piedalījās Daugavpils 3. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt bērnus ar H. K. Andersena pasakām, rosinot pirmsskolnieku interesi par grāmatām. Bibliotekāre pastāstīja bērniem par rakstnieka bērnību un aicināja kopā doties Andersena pasaku pasaulē. Pirmsskolnieki izrādīja aktivitāti, ilustrējot pasaku “Sniega karaliene”, atbildot uz jautājumiem un pat glābjot pasaku no burtu ēdēja. Nobeigumā bērni apskatīja arī grāmatu izstādi, izvēloties mīļāko pasaku lasīšanai. Šajā piedzīvojumu pilnā ceļojumā pirmsskolnieki ieguva priekšstatu par Andersena daiļradi un lietderīgi pavadīja laiku ar viņa pasaku varoņiem. 

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv