2015. gada 3. un 6. martā Piekrastes bibliotēkā notika literāri tematisks pasākums “Daugavpils novadnieki”, kas veltīts mūsu novadnieka, rakstnieka un sabiedriska darbinieka Alekseja Guzika 80 gadu jubilejai.

Pasākumā piedalījās Daugavpils 16. vidusskolas 8. klašu skolēni. Prezentācijas mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar A. Guzika dzīvi un literāro darbību, veicinot jauniešu interesi par Daugavpils pilsētas kultūru un vēsturi. Tikšanās laikā tika stāstīts par rakstnieka svarīgākajiem biogrāfijas posmiem un viņa daiļradi Daugavpils pilsētas vēstures kontekstā. Īpašu interesi skolēnu vidū izpelnījās A. Guzika grāmatas “Призраки Динабургской крепости” un “Динабургские тайны розенкрейцеров”, kas ir veltītas Dinaburgas pils un cietokšņa vēsturei. A. Guzikam ir bagāts literārs mantojums, tāpēc pasākuma laikā skanēja gan viņa prozas fragmenti, gan dzejoļi un dziesmas ar A. Guzika vārdiem.

Vērtējot A. Guzika literārās darbības nozīmi, pasākuma dalībnieki atzīmēja viņa īpašu devumu Daugavpils pilsētas vēstures pētīšanā. 

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv