Piekrastes bibliotēka aktīvi sadarbojas ar Daugavpils 16. vidusskolu gan bērnu lasīšanas veicināšanas pasākumu organizēšanā, gan kopīgo projektu realizēšanā.

2015. gada 10. februārī Projektu nedēļas “Latvija Eiropas Savienībā” ietvaros norisinājās tematisks pasākums “Ar ko var lepoties Latvija?” 2. klašu skolēniem. Pasākuma mērķis bija padziļināt skolēnu zināšanas par Latviju un citām Eiropas Savienības valstīm, to vēsturi un nacionālajiem simboliem. Pasākuma laikā bibliotekāre pastāstīja skolēniem par Latvijas izcilajām personām, Latvijas valsts simboliem, kā arī latviešu tautas tradīcijām. Ar krāsainās prezentācijas palīdzību bērni varēja doties ekskursijā pa skaistākajām Latvijas vietām, apmeklēt Gaismas pili un Marka Rotko mākslas centru.

Savukārt 12. februārī bibliotēkā norisinājās virtuālais ceļojums “Latvija Eiropas kontekstā” 8. klašu skolēniem. Pusaudžiem bija iespēja virtuāli apmeklēt dažādas Eiropas Savienības valstis un iepazīties ar to kultūras un vēstures pieminekļiem. Pasākuma gaitā skolēni uzzināja daudz interesantu faktu un paplašināja savas zināšanas par Latviju un Eiropas valstīm.   

Ziņu sagatavoja:

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv