Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” pulcē mazus un lielus grāmatu mīļotājus. Jau vienpadsmito gadu pēc kārtas tā realizējas Piekrastes bibliotēkā. Ar katru gadu pieaug tās ekspertu skaits. Šogad programmā piedalījās 65 bērni un 10 vecāki.

Vasarā ir sācies grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process. Lai veiksmīgi realizētu programmu, bibliotēkā norisinājās dažādas aktivitātes, kuru mērķis ir popularizēt lasīšanu kā aizraujošu ģimeni apvienojošu nodarbi. Akcijas „Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros bibliotēkā notika informatīvā stunda „Ko lasīsim šogad?” programmas dalībniekiem, kā arī darbojās radošā darbnīca "Izlasi - izdari!" pēc A. Bālintas grāmatas “Vējainā ģimene”. Rudenī 7. pirmsskolas izglītības iestādē viesojās ceļojošā grāmatu izstāde „Bērnu grāmatu varavīksne”, kā arī notika lasīšana priekšā "Lasām kopā ar Bērnu žūrijas grāmatu varoņiem" pirmsskolniekiem.

 2014. gada 13. decembrī bibliotēkā norisinājās programmas noslēguma pasākums “Grāmatai vākus vērsi, pasaules raibumus tversi!” Bērnu žūrijas dalībniekiem. Pasākums sākās ar prezentāciju, kurā bija ietverta gan papildu informācija par izlasītājām grāmatām, gan radošie uzdevumi klātesošajiem. Bērni un vecāki labprāt piedalījās dzejoļu konkursā, minēja krustvārdu mīklas, inscenēja pasaku, kā arī piedalījās jautrajās sacensībās. Pasākuma gaitā tika izveidots Bērnu žūrijas 2014 grāmatu tops, atzīmēti visaktīvākie eksperti, kā arī apbalvoti visi programmas dalībnieki. Bērnu žūrijas darbā aktīvi iesaistījās arī mūsu sadarbības partneri – 7. pirmsskolas izglītības iestāde un 16. vidusskolas bibliotēka.

Piekrastes bibliotēka pateicas visiem lasīšanas veicināšanas programmas dalībniekiem par sadarbību un gaidīs viņus arī nākamajā gadā.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv