Piekrastes bibliotēkā ir izveidojusies laba tradīcija rīkot dažādus pasākumus Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros, kura šogad norisinājās no 11. līdz 16. novembrim. Šī gada tēma ir “Troļļi Ziemeļos”. Pasākumu mērķis ir rosināt bibliotēkas lietotāju interesi par Ziemeļvalstu tradīcijām, literatūru un kultūru.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa iesākās ar ievērojamāko rakstnieku grāmatu izstādi “Ziemeļu grāmatu dārzs” interesentiem un turpinājās ar rītausmas stundu “Mumini un mamma Tūve” pirmsskolniekiem. Pasākums tika veltīts Somijas zviedru rakstnieces Tūves Jānsones 100 gadu jubilejai, un tajā piedalījās 3. un 5. pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.

Bērni devās aizraujošajā ceļojumā kopā ar trollīti Muminu, kas ir viens no mīļākajiem T. Jānsones grāmatu varoņiem. Sākumā bērni tika iepazīstināti ar rakstnieces biogrāfiju un viņas grāmatu izstādi, kā arī jautru un labsirdīgu Muminu ģimeni. Tam sekoja T. Jānsones pasakas “Mumins un sniegs” skaļā lasīšana, multiplikācijas filmasBurvju cepure” skatīšanās un radošo uzdevumu pildīšana. Bērniem prieku sagādāja burvju cepures neparastas dāvaniņas – zelta monētas no ziemeļu troļļu bagātībām. Savukārt bērni iepriecināja bibliotekārus ar pašu no mīklas gatavotajiem troļļiem un Muminu ģimenes zīmējumiem. Lai palielinātu jauku radību skaitu Muminielejā, bērni kopā ar bibliotekāri no plastilīna izveidoja to figūriņas un izvietoja blakus T. Jānsones  grāmatām.

Šajā piedzīvojumu pilnā ceļojumā pirmsskolnieki ieguva priekšstatu par Ziemeļvalstu literatūru un lietderīgi pavadīja laiku ar T. Jānsones pasaku varoņiem.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv