2014. gada 6. novembrī Piekrastes bibliotēka sadarbībā ar 16. vidusskolu un tās bibliotēku organizēja diskusiju „Ētiskās vērtības ģimenes kontekstā” VKKF kultūras programmas „Augstvērtīga tulkotā un oriģinālliteratūra bibliotēkās” ietvaros.

Diskusijā piedalījās 10.-12. klašu skolēni, „Literārās viesistabas” dalībnieki (vadītāja T. Soldatjonoka). Pasākuma mērķis bija veicināt tulkotās un latviešu oriģinālliteratūras lasīšanu jauniešu vidū. Diskusijas pamatā bija L. Uļickas romāns „Medeja un viņas bērni” un V. Herndorfa grāmata “Čiks”. Tikšanās sākumā tika stāstīts par rakstnieku personībām un svarīgākajiem biogrāfijas posmiem, tādā veidā iezīmējot galvenās viņu daiļrades tēmas. Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijā par grāmatu lomu personības un mūsdienu garīgo vērtību veidošanā. Diskusijas gaitā skolēni secināja, ka ģimenes vērtības ir sabiedrības ētisko normu pamats, jo tieši ģimenē bērnam veidojas pirmie priekšstati par mīlestību, draudzību un atbildību. Mūsdienās jauniešiem grūti atrast īstos garīgos orientierus, un augstvērtīga daiļliteratūra tam palīdz. Savu viedokli jaunieši pamatoja, daloties dzīves pieredzē un citējot teksta fragmentus, atzīmējot šo autoru daiļrades aktualitāti jaunatnei. 

Nobeigumā bibliotekāre novēlēja diskusijas dalībniekiem lasīt apdomīgi, jo labumu cilvēks gūst nevis no daudzām, bet no labām grāmatām.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv