Starptautiskās bērnu grāmatu dienas ietvaros Piekrastes bibliotēkā norisinājās dažādi pasākumi, kuru mērķis ir popularizēt bibliotēkas grāmatu krājumu, veicinot bērnu un jauniešu interesi par grāmatām un lasīšanu.

No 1. līdz 16. aprīlim bibliotēka piedāvā skolēniem apskatīt jauno grāmatu izstādi “Nāc! Lasi! Vērtē!”, kurā plaši pārstāvēta nozaru un daiļliteratūra bērniem. Skolēniem ir iespēja izvēlēties lasīšanai jaunākās bērnu grāmatas, kā arī saņemt bibliotekāres konsultāciju.

2. aprīlī literārajā stundā “Kas notiek aiz stūra?”, kas tika veltīta latviešu dzejnieka un rakstnieka Vika 75 gadu jubilejai, piedalījās 16. vidusskolas 4. klašu skolēni. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt ar Vika (Viktors Kalniņš) daiļradi, veicinot bērnu interesi par šī autora grāmatām. Šajā tikšanās reizē bērni strādāja komandās. Viņi klausījās autora darbu fragmentus, kā arī iepazinās ar Vika grāmatu izstādi. Katra grāmata tika apspēlēta ar dažādiem uzdevumiem. Piemēram, pēc Vika dzejoļu lasīšanas skolēni piedalījās dzejoļu sacerēšanas konkursā, pēc grāmatu apskata viņi zīmēja grāmatu varoņus un meklēja katram savu grāmatu. Un, kā vienmēr, uzvarētāju komanda tika apbalvota.

Savukārt 8. - 9. klašu skolēni apmeklēja bibliotekāro stundu “Jauno grāmatu stunda”, kuras laikā atraktīvā veidā iepazinās ar jaunajām grāmatām. Skolēni bija patīkami pārsteigti ar to, cik daudzveidīgas pēc žanriem un interesantas pēc satura ir grāmatas, īpaši atzīmējot, ka iegūta informācija palīdzēs viņiem gan mācībās, gan dzīvē. Nobeigumā bibliotekāre novēlēja skolēniem lasīt ar prieku, jo grāmata savu īsto vērtību atklāj tikai tad, kad nonāk īstā lasītāja rokās.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv