2013.gada 18. decembrī LCB filiāle Piekrastes bibliotēka ir uzsākusi darbu jaunajās telpās (Aveņu ielā 40), kuru funkcionālais iekārtojums ir maksimāli pielāgots lietotāju vajadzībām.

Plaša integrēta telpa lasītāju apkalpošanai ir sadalīta pa funkcionālajām zonām. Šeit ir paredzētas vietas arī periodikas lasīšanai, datoru lietošanai, ka arī pasākumu organizēšanai. Lasītājiem ir nodrošināta brīvā pieeja grāmatu krājumam, kas ir izvietots racionāli un pārskatāmi. Savukārt telpu vizuālais noformējums pilnībā atbilst mūsdienu prasībām. Pēc bibliotēkas apmeklētāju atsauksmēm, lietotājiem šeit ir radīta droša un draudzīga vide.

Ir pagājis tikai viens mēnesis kopš bibliotēka uzsāka darbu  jaunajās telpās. Statistikas dati liecina, ka uz 28. janvāri ir pārreģistrējušies 736 lietotāji, no tiem 320 – bērni un jaunieši līdz 18 gadiem. Dienā bibliotēku apmeklē 80-85 cilvēki, lasītājiem izsniegtas vairāk kā 3000 grāmatas. Bez tam katram lietotājam ir iespēja iepazīties ar grāmatu jaunumiem, aktuālāko informāciju periodikas izdevumos, kā arī izmantot internetu. Bibliotēku labprāt apmeklē bērni, kuriem tiek piedāvāts plašs literatūras un pasākumu klāsts.

Bibliotēka tika atvērta tieši pirms Ziemassvētkiem. Tā bija jauka Daugavpils pilsētas pašvaldības dāvana mikrorajona iedzīvotājiem. Esam pārliecināti, ka jaunajās telpās bibliotēka strādās efektīvāk, sniedzot plašas iespējas - lasīt, mācīties, meklēt informāciju, sazināties un lietderīgi pavadīt brīvu laiku visu vecumu lietotājiem.

 

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv