Katru ceturtdienu akcijas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros Piekrastes bibliotēkā notiek dažādi pasākumi, kuru mērķis ir veicināt lasīšanu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu un pusaudžu vidū. Jūnijā bibliotēkas pasākumus apmeklēja 70 bērni, tajā skaitā arī skolas vasaras nometnes dalībnieki. Apmeklējumu skaits – 123.

Skaistā vasara sākās 6. jūnijā ar foto konkursu „Piekrastes bibliotēka bērnu acīm”, kas tika veltīts Daugavpils pilsētas svētkiem. Bērni iepazinās ar bibliotēkas vēsturi, kā arī apskatīja visskaistāko mikrorajona vietu foto izstādi. Pēc tam viņi fotografēja bibliotēku un tās apkārtni. Pasākums noslēdzās ar bērnu izveidoto foto izstādi, kuru vērtēja bibliotēkas apmeklētāji, un uzvarētāju apbalvošanu.

13. jūnijā pasākumā „Ej, lasi, vērtē!” piedalījās gan Bērnu žūrijas eksperti, gan visi interesenti. Galvenais mērķis ir iepazīstināt bērnus ar Bērnu žūrijas dzejoļu grāmatām, attīstot viņu radošās spējas. Kā paraugu dzejoļu sacerēšanai un ilustrēšanai tika izvēlēta M. Cielēnas grāmata „Krupītes kurpītes”. Pēc dzejoļu skaļās lasīšanas bērni piedalījās radošajā konkursā, veidojot no krāsainā papīra vardes. Kopīgā darba rezultāts ir pašizgatavoto figūriņu izstāde un dalībnieku apbalvošana ar šokolādes vardēm.

20. jūnijā bibliotēkā notika planšetdatoru un e-grāmatu diena „E-grāmatu pasaulē”, kurā labprāt piedalījās gan mūsu pastāvīgie lasītāji, gan skolas vasaras nometnes bērni. Kopā ar bibliotekāri viņi apguva planšetdatora iespējas un e-grāmatu lasīšanu. Lai praktiski iemācītos e-grāmatu izmantošanu, bērniem tika piedāvāti dažādi radošie uzdevumi, tajā skaitā arī planšetdatoru un e-grāmatu reklāma. Konkursa dalībnieki saņēma neparastas balviņas.

26. jūnijā pasaku mīļotāji sapulcējās kopā, lai piedalītos literārajā ceļojumā „Š. Pero pasaku pasaulē”. Pasākums sākās ar jautru spēli "Brīnumlādīte" un turpinājās ar pasakas „Sarkangalvīte” inscenējumu. Pēc tam bērni piedalījās radošajā konkursā „Runcis zābakos”, klausījās Š. Pero pasaku fragmentus, kā arī iepazinās ar grāmatu izstādi. Īpaši bērnus pārsteidza un iepriecināja Fejas dāvana – dārgakmeņi, kuri tika pārvērsti par saldumiem.

Skaistā vasara bibliotēkā turpinās. Nāciet kopā ar draugiem.

Te Jūs vienmēr esat gaidīti!

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv