Viens no galvenajiem bibliotēkas darba virzieniem ir sava mikrorajona vēstures izpēte, tāpēc Bibliotēku nedēļa „Mantojuma sardzē” sākās ar novadpētniecības stundu „Bibliotēka un Piekrastes iela” 1.-2. klašu skolēniem. Stundas moto: „Ja mēs mīlam mūsu zemi, tad paliksim uzticīgi savai dzimtai vietai” (K. Ulmanis).

Pasākuma mērķis ir veicināt bērnu interesi par sava mikrorajona vēsturi, kā arī popularizēt bibliotēku un tās pakalpojumus. Sākumā skolēni tika iepazīstināti ar pastāvīgo foto izstādi „Jaunā Forštate fotogrāfijās”, kura attēlo mikrorajona visinteresantākās vietas. Izstādei sekoja viktorīna ”Mans mikrorajons” un interesants stāsts par mikrorajona pirmo ielu - Piekrastes ielu, kuras vārdā tika nosaukta bibliotēka. Par bibliotēku un tās „ielām” bērniem pastāstīja Djū – bibliotēkas kaķis. Šis Lielais Grāmatnieks iepazīstināja viņus ar grāmatu ielām, savām mīļākajām grāmatām, kā arī iesaistīja bērnus jautrajā spēlē. Bērni apskatīja arī grāmatu izstādi ”Daugavpils dzejnieki bērniem” un noskatījās video filmu par Djū dzīvi bibliotēkā.

24. un 26. aprīlī 6.klašu skolēni piedalījās bibliotekārajā stundā „E-grāmatu pasaulē: Latviešu tautas pasakas”, kurā soli pa solim apguva planšetdatoru un e-grāmatu pasauli un izzināja tautas gudrību, lasot latviešu tautas pasakas. Bērni pārliecinājās par to, ka latviešu tautai ir ļoti bagātīgs folkloras kultūras mantojums, un pasakās spilgti atspoguļojās mūžīgās ētiskās vērtības, kas ir aktuāli visām paaudzēm.

Noslēdzās Bibliotēku nedēļa ar tematisko pasākumu „Tādas vienkāršas vērtības” 9.klašu skolēniem,  kas tika veltīts Antuana de Sent-Ekziperī grāmatas „Mazais princis” 70 gadu jubilejai. Grāmata stāsta par ļoti vienkāršām vērtībām – draudzību, uzticību un atbildību. Galvenais prast saskatīt ar sirdi, jo „…būtiskais nav acīm saredzams”. Sarunas gaitā tika aktualizēts jautājums par ētiskajām vērtībām mūsdienu sabiedrībā un to nozīmi jaunatnes audzināšanā. Nobeigumā bibliotekāre iepazīstināja skolēnus ar jaunajām grāmatām un novēlēja viņiem lasīt un domāt, jo labumu cilvēki gūst nevis no daudzām grāmatām, bet no labām.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv