2013. gada 22. martā bibliotēkā notika bibliotekārā stunda „Runājošās grāmatas aicina” pirmsskolniekiem. Pasākuma mērķis - jautri un atraktīvi iepazīstināt bērnus ar VKKF mērķprogrammas „Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” grāmatām.

Atver grāmatu un tā sāk runāt! Tāds pārsteigums sagaidīja 5. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņus Piekrastes bibliotēkā. Mūsdienu bērnus ir grūti ar kaut ko pārsteigt, bet šoreiz tas izdevās. Izrādījās, ka grāmatu var ne tikai lasīt un klausīties, bet pat spēlēties ar to, nospiežot skaņas podziņu. Runājošo grāmatu varoņi ir jautri dzīvnieciņi, kas vienkāršā valodā stāsta par sevi, mudinot bērnu interesi par apkārtējo pasauli.

Patiess izbrīns mirdzēja bērnu acīs, kad ieradās jautrs puisēns Niks, kas ceļo pa bibliotēkām un iepazīstina bērnus ar neparastām grāmatām. Niks iesaistīja bērnus spēlē ar bumbu, palīdzēja viņiem iegaumēt dzīvnieku nosaukumus gan krievu, gan latviešu valodā. Atvadoties no bērniem, Niks atgādināja, ka runājošās grāmatas ir pieejamas gan bibliotēkā, gan arī tiek izsniegtas lasīšanai uz mājām.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv