2013. gada 19. un 22. martā E-prasmju nedēļas ietvaros norisinājās bibliotekārā stunda “E-grāmatu pasaulē” 7. klašu skolēniem, kā arī mūsu bibliotēkas lietotājiem. Pasākuma mērķis ir popularizēt jaunās inovatīvās tehnoloģijas bibliotēkas darbā, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par grāmatām un lasīšanu.

Skolēni tika iepazīstināti ar planšetdatora iespējām, populārākajām e-grāmatu lasīšanas programmām, kā arī LCB e-grāmatu kolekciju. Lai praktiski iemācītos e-grāmatu izmantošanu, pusaudžiem tika piedāvāti dažādi radošie uzdevumi.  Skolēni nāca pie atziņas, ka jebkura formāta grāmata ir zināšanu avots, kas noderēs turpmākajā dzīvē.

Ir jāatzīmē, ka interesi par jaunajām tehnoloģijām izrādīja arī seniori, kas savā laikā ir pabeiguši datoru un interneta lietošanas kursus iesācējiem. Iepazīties ar planšetdatoriem un e-grāmatām, kā arī izpētīt virtuālās vides iespējas ir interesanti jebkurā vecumā, sevišķi tad, kad ir brīvais laiks un vēlēšanās uzzināt kaut ko jaunu. Tas padara senioru ikdienu daudzveidīgāku un bagātāku.

Ziņu sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Piekrastes bibliotēkas vadītāja
Anna Oleiņikova
tālr.: 65430311
e-pasts: anna.oleinikova@lcb.lv