Katru vasaras ceturtdienu akcijas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros Pārdaugavas bibliotēkā notika dažādi literāri un tematiski pasākumi, kuru mērķis bija veicināt lasīšanu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu un jauniešu vidū.

2. augustā norisinājās literārā spēle - darbnīca “Mana sapņu grāmata”. Tās gaitā bērni izveidoja katrs savu “sapņu grāmatu”, attēlojot un vizualizējot tajā savus sapņus, vēlmes un mērķus kolāžas tehnikā.

9. augustā jautrajā fotodarbnīcā “Es un grāmata” bērni izdomāja fotogrāfiju kompozīcijas, veidoja atribūtus un mākslinieciski pozēja ar savu mīļāko grāmatu.

16. augustā akcijas dalībnieki labprāt piedalījās grāmatu paslēpēs “Izlasi un uzmini!”. Cik grāmatu slēpjas bibliotēkā? Par ko tās stāsta? Kā izvēlēties sev īsto un tīkamāko? Uz visiem šiem jautājumiem bērni meklēja atbildes bibliotēkas grāmatu plauktos. Pasākums izvērtās aizraujošs - mēmais šovs, mīklas un viktorīna neļāva garlaikoties ne mirkli.

23. augustā notika lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā” noslēguma pasākums. Pirms aktīvāko dalībnieku sumināšanas balsojot tika izvēlēts “vasarīgākais” vārds – SALDĒJUMS, kopīgi izveidota krāsaina “saldējuma dobe” un izspēlēta spēle “Mans mīļākais grāmatu varonis”. Bērni vērtēja visas vasaras laikā notikušos pasākumus un par interesantākajiem atzina fotodarbnīcu “Es un grāmata”, tematisko stundu “Šahs – sports prātam”, līgošanu bibliotēkā un darbošanos dažādās radošajās darbnīcās.

Kopā lasītveicināšanas programmā piedalījās 27 bērni (kopējais apmeklējumu skaits – 105). Aktīvākie dalībnieki šogad bija: Katarina, Linda, Anna Marija, Anastasija, Makars, Alise, Artjoms, Margarita un Renāts, kuri saņēma vērtīgas balvas. Protams, bez dāvanām nepalika arī pārējie programmas dalībnieki.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Natālija Putroma
tālr.: 65423339
e-pasts:natalija.putroma@lcb.lv