Maijā Pārdaugavas bibliotēkā norisinājās dažādi pasākumi bērniem un pieaugušajiem.

Lasījumu ciklā "Bērni un grāmatas - aizkustinošās attiecības" ietvaros, 9. un 25. maijā J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas pirmsskolas programmas sagatavošanas grupas audzēkņi un 1. klases skolēni iepazinās ar bērnu grāmatu jaunumiem un iesaistījās "Klusās pasakas" skaļā lasīšanā.

17. maijā J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas 4. klases skolēni literārajā pasākumā “Skolas soma “labā” omā ” baudīja izcilās latviešu dzejnieces un rakstnieces Maijas Laukmanes daiļdarbus - klausījās un lasīja dzeju, pildīja aizraujošus autores uzdevumus no grāmatas "Āboli bolās" un iepazinās ar "Piezvani Adrijai Elzai!" stāsta tapšanu un to fragmentiem. Sagatavotā izstādē pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar literātes plašu grāmatu klāstu un izvēlēties sev tīkamu lasāmvielu.

Starptautiskās Ģimenes dienas ietvaros no 15. līdz 19. maijam visiem bibliotēkas lietotājiem bija lieliska iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, kuras laikā tapa latvju rakstu zīme “Austras koks” – dzimtas, ģimenes un tradīcijas sargātājs. Savukārt, 19. maijā svinot Ģimenes svētkus, pasākuma “Stipra ģimene – stipra valsts” dalībnieki dalījās ar savas ģimenes tradīcijām un aizraujošajiem dzimtas stāstiem.

25. maijā, novadpētniecības stundas “Uz pagātni un atpakaļ” laikā J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas 7. klases skolēni iepazinās ar  Daugavpils pilsētas vēsturi, meklējot atbildes uz vēstures jautājumiem, pētīja novadpētniecības mapes un literatūru. Ar LCB veidoto datubāzu palīdzību  skolēni virtuāli ceļoja Daugavpils Baznīckalnā un Cietoksnī.

Ziņu sagatavoja:


LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Natālija Putroma
tālr. 65423339
e-pasts: natalija.putroma@lcb.lv

Tagi: Ģimenes diena, Pasākumi bibliotekā, novadpētniecības stunda