Novembris ir valsts svētku mēnesis, jo Latvijas iedzīvotāji atzīmē Lāčplēša dienu un svin Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienu. Turklāt novembrī Latvijā jau tradicionāli tiek atzīmēta Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Par godu šiem svētkiem arī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālē Pārdaugavas bibliotēkā novembrī tika rīkoti gan Latvija

4. novembrī folkloras stundas "Latvju zīmes – spēka avots" dalībnieki iepazinās ar A. Liepiņa grāmatu “Mūsu Dievi”, pētīja latvju rakstu zīmes, darbojās radošā darbnīcā “Latvju zīme – spēks un sargs”, meistaroja grāmatzīmes-amuletus.

15. un 16. novembrī Pārdaugavas bibliotēkā par godu Latvijas 99. gadadienai tika aizvadīta novadpētniecības stunda "Latgale – zeme, kurā es dzīvoju" J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas 9.a klases skolēniem un patriotiskā stunda pirmsskolēniem “Mūsu zeme – Latvija!”.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros Pārdaugavas bibliotēku apmeklēja J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolas 3.a klases skolēni, lai piedalītos literārā stundā“Brīnumdare no pussalas”, kura bija veltīta A. Lindgrēnes 110. jubilejai. Savukārt bibliotēkas lietotājiem-jauniešiem tika piedāvāts lasījumu aplis, kura laikā visi dalībnieki pēc kārtas lasīja nelielu fragmentu no M. Turtšaninovas grāmatas "Marēsi".

Lasītveicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" ietvaros bibliotēkas jaunākie eksperti iepazinās ar jauko un draudzīgo peļu saimi no M. Bonda grāmatas "Pasaka par peļu pili", bet, izlasot D. Šukisa grāmatu "Ezītis, kurš mīlēja slepeni", atklāja jautrās lauku sētas iemītnieku noslēpumus...

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Natālija Putroma
tālr. 65423339
e-pasts: natalija.putroma@lcb.lv

Tagi: pasākumi bērnu žūrija proklamēšanas diena