Kā katru vasaras ceturtdienu akcijas “Skaistā vasara bibliotēkā” ietvaros arī augustā Pārdaugavas bibliotēkā notika dažādi literāri un tematiski pasākumi, kuru mērķis bija veicināt lasīšanu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu bērnu un jauniešu vidū.

3. augustā Pārdaugavas bibliotēka uzņēma ciemiņu – Šveices biroja Daugavpilī vadītāju, Elīnu Hrščanoviču. Elīna klātesošajiem prezentēja instalāciju "Grāmatzīme no Šveices grāmatas" un spēli "Icon poet" (tekstu sacerēšana), stāstīja par Šveici un cienāja ar Šveices gardo šokolādi. Pasākumā aizrautīgi spēlējām spēli "Icon poet", kuras gaitā dalībniekiem bija jāparāda gan savas radošās spējas, gan zināšanas.

Šogad 13. augustā 25. reizi tiks atzīmēta vispasaules Kreiļu diena. Tādēļ 10. augustā Pārdaugavas bibliotēkas lasītveicināšanas programmas "Skaistā vasara bibliotēkā" dalībniekus uzaicinājām padzīvot "kreiļu pasaulē" un darboties tikai ar kreiso roku! Izrādījās – rakstīšana, zīmēšana, griešana, līmēšana un citu darbību veikšana ar kreiso roku labročiem sagādāja zināmas grūtības.

17. augustā akcijas dalībnieki aizrautīgi piedalījās radošā spēlē “Literārā izmeklēšana”. Mēmais šovs, mīklas un viktorīna neļāva garlaikoties ne mirkli.

24. augustā notika akcijas „Skaistā vasara bibliotēkā” noslēguma pasākums. Pirms aktīvāko dalībnieku sumināšanas kopā tika zīmēts vēlējumu zieds un aizpildītas aptaujas anketas. Kā visinteresantākos pasākumus visas akcijas laikā bērni minēja bibliotekāro stundu par grāmatas tapšanu „Vārdi un bildes”, radošo spēli „Literārā izmeklēšana” un darbošanos radošajā “Saules” darbnīcā.

Kopā lasītveicināšanas akcijā piedalījās 23 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 108). Savukārt aktīvākie dalībnieki šogad bija: Katarina Burlakova, Nadežda Fedotova, Linda Putroma, Makars Šverniks, Eriks Daņiļevičs un Žans Šilins, kuri arī saņēma vērtīgākās balvas. Bez dāvanām nepalika arī pārējie programmas dalībnieki.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Natālija Putroma
tālr. 65423339
e-pasts:natalija.putroma@lcb.lv

Tagi: Skaistā vasara bibliotēkā