1. jūnijā, ar svinīgu pasākumu "Bērni. Vasara. Bibliotēka" startēja lasītveicināšanas programma "Skaistā vasara bibliotēkā".

Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā visi kopā atkārtojām drošības noteikumus, kas jāievēro vasaras laikā, jautri spēlējāmies, minējām mīklas, piedalījāmies "Saules" viktorīnā un radoši darbojāmies "Saules" darbnīcā.

Daugavpils pilsētas 742. gadadienai veltītajā pasākumā  “Pilsētas vēstures takas” "atgriezāmies" pagātnē – pētījām dažādus novadpētniecības materiālus par pilsētas un Grīvas mikrorajona vēsturi, piedalījāmies viktorīnā "Dzimtās vietas pazinējs" un cītīgi strādājām "Saules" darbnīcā.

16. jūnijā norisinājās bibliotekārā stunda “Grāmatas tapšana”, kuras gaitā bērni uzzināja visu vai gandrīz visu par grāmatu – kā un kad radās pirmā grāmata, no kā tā bija izveidota un kas to rakstīja, kurš izgudroja papīru un pirmo iespiedmašīnu utt. "Saules" darbnīcā pasākuma dalībniekiem bija lieliska iespēja radoši izpausties un parādīt savu māksliniecisko talantu – izveidot piekariņu "Grāmatiņa".

22. jūnijā bērni iesaistījās jautrā līgošanā “Jāņa bērni sanākuši, No maliņu maliņām”, kuras gaitā uzzināja par līgošanas tradīcijām, ticējumiem, iepazina Jāņu zāles, un meitenes labprāt pina sev vainadziņus no lauku ziediem.

29. jūnijā tematiski izzinošā stundā “Bērnu draugs un palīgs – enciklopēdija ” bērni pētīja un iepazina plašo enciklopēdiju klāstu, dalījās iespaidos par izlasīto.

Kopā lasītveicināšanas programmas “Skaistā vasara bibliotēkā!” pasākumus apmeklēja 11 dalībnieki (kopējais apmeklējumu skaits – 30).

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Natālija Putroma
tālr. 65423339
e-pasts: natalija.putroma@lcb.lv

Tagi: Skaistā vasara bibliotēkā