Projektu nedēļas ietvaros, kuras tēma bija „Lasīšana”, 2. – 7.februārim bērni un jaunieši aktīvi apmeklēja Pārdaugavas bibliotēku, lai atrastu nepieciešamo informāciju. Līdz ar to bibliotēkā tika organizēta virkne pasākumu, kuri paplašinātu skolēnu redzesloku:

 

  • sākumskolēniem tika organizēts daiļlasīšanas konkurss „Lasīsim izteiksmīgi!”, kurā bērni izvēlējās grāmatas atbilstoši savam vecumposmam un centās izteiksmīgi nolasīt kādu rindkopu visiem klātesošiem, savukārt labākie daiļlasītāji tika pie dāvanām.
    Informatīvā stundā „Pāršķir un uzzini!” bērni tika iepazīstināti ar zaļiem draugiem – žurnāliem „Ezis” un „Zīlīte” , kā arī minēja mīklas un noklausījās stāstu par dzīvnieku un kukaiņu ziemošanas paradumiem;
  • informatīvā stunda „Kur lai meklē?” pamatskolēni tika iepazīstināti ar informācijas avotu veidiem (enciklopēdijām, ceļvežiem, ofic. izdevumiem utt.), to daudzveidību, pieejamību bibliotēkā un meklēšanas iespējām;
  • informatīvā stundā „Grāmatu draugs” vidusskolēni uzzināja par akciju „Grāmatu draugu ķēde”, tās mērķi un norisi, kā arī uzdeva dažādus jautājumus un diskutēja par iespiesto un elektronisko grāmatu perspektīvi nākotnē.

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
M. Baranovska
tālr. 65423339
e-pasts: marina.baranovska@lcb.lv