Karjeras nedēļas ietvaros Jaunbūves bibliotēkā norisinājās tematiskā stunda „ Atver bibliotēkas durvis”. Skolēni iepazinās ar bibliotekāra profesijas vēsturi un noklausījās pasaku par bibliotekāra pienākumiem.

Karjeras nedēļas ietvaros Jaunbūves bibliotēkā norisinājās tematiskā stunda „ Atver bibliotēkas durvis”. Skolēni iepazinās ar bibliotekāra profesijas vēsturi un noklausījās pasaku par bibliotekāra pienākumiem. Kopā ar bibliotekāri tie piedalījās dažādās atrakcijās un uzzināja, kādi ir bibliotekāra ikdienas pienākumi – pēc autora, nosaukuma, apraksta un fragmenta sameklēja nepieciešamās grāmatas, sakārtoja grāmatas alfabēta secībā, žurnālus pēc to numuriem, kā arī aizpildīja formulārus.

 

Uzzinot un sajūtot cik daudz bibliotekāram ir nepieciešams zināt, prast un paveikt, bērniem izmainījās viedoklis par bibliotekāru kā tādu un viņi vairs neuzskatīja, ka tas ir tas cilvēks, kas pieņem un izsniedz grāmatas. Un kā pateica viens no skolēniem: „Ne katrs cilvēks ir spējīgs paveikt tik daudzpusīgu darbu. Tas ir grūti”.

 

 

Informāciju sagatavoja:

LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre

Natālija Leikuma

tālr.: 654 38173654 38173 

e-pasts: natalija.leikuma@lcb.lv