18. septembrī Latvijā tika svinēta 150 – tā Raiņa dzimšanas diena, līdz ar to, visa mēneša garumā Jaunbūves bibliotēkas lietotājiem tika piedāvāts apmeklēt pasākumu sēriju, kas veltīta šim slavenajam Latvijas rakstniekam un dzejniekam

18. septembrī Latvijā tika svinēta 150 – tā Raiņa dzimšanas diena, līdz ar to, visa mēneša garumā Jaunbūves bibliotēkas lietotājiem tika piedāvāts apmeklēt pasākumu sēriju, kas veltīta šim slavenajam Latvijas rakstniekam un dzejniekam:

1)    Literārais rīts pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem – 2. klašu skolēniem (krievu valodā) „Raiņa saules zeme” - Pasākuma laikā bērni tika iepazīstināti ar Raiņa dzīvi Latgalē. Bērni, lai iepazīstinātos ar Raiņa dzeju, skatījās dzejoļa ekranizāciju („Mākonītis”), klausījās un apsprieda dziesmas („Sudraba sietiņš”), lasīja dzeju („Lakstīgala”, „Zīlīte”), kā arī taisīja putnu biedēkli, minēja mīklas un izveidoja no papīra sauli.

2)    Literārais rīts 2.–3. klašu skolēniem (latviešu valodā) „Raiņa saules zeme” – Pasākuma laikā bibliotekāre pastāstīja bērniem par J. Raiņa dzīvi un daiļradi, kā arī tika prezentēti J. Raiņa dzejoļu krājumi bērniem. Kopā ar bibliotekāri bērni skaļi lasīja dzejoļus un lugas „Zelta zirgs” fragmentu. Literārā rīta beigās notika diskusija par to, kas pēc skolēnu domām ir J. Raiņa „Saules zeme”.

3)    Literārais ceļojums 7.–9. klašu skolēniem - „Kur Latvijā sajust Raiņa garu…” - Stundas laikā bibliotekāre bērniem pastāstīja par Raiņa dzimto vietu Tadenavu, kā arī citām vietām, kur viņš ir pavadījis savu bērnību: Berķeneli, Vasiļovu, Jasmuižu utt. Tika lasīta Raiņa dzeja par viņa bērnību, kā arī, bērni noskatījās videofilmu poļu valodā, kur tika stāstīts par Raini, kā arī, dziedātas dziesmas ar viņa dzejas vārdiem.

4)    Dzejas stunda bibliotēkas lasītājiem – senjoriem „Raiņa iedvesmotiem” – Dzejas stundā savus dzejoļus lasīja autori no lasītāju klubiņa „Atklāsme”. Īsts atklājums lasītājiem – senioriem bija Zenona Vojevodska dzejoļi bērniem, jo viņi zina Zenonu kā dzejnieku, kurš raksta pieaugušajiem. Pasākuma beigās mūsu viesi diskutēja par dzejas nozīmi mūsdienās un tās lasīšanu.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre


Natālija Leikuma


tālr.: 654 38173


e-pasts: natalija.leikuma@lcb.lv

Tagi: Pasākumi