Laikā no 20.–26. aprīlim Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa, kuras vadmotīvs bija „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Arī Jaunbūves bibliotēka visiem bibliotēkas apmeklētājiem un lasītājiem piedāvāja apmeklēt virkni interesantu pasākumu.

Laikā no 20.–26. aprīlim Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa, kuras vadmotīvs bija „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Arī Jaunbūves bibliotēka visiem bibliotēkas apmeklētājiem un lasītājiem piedāvāja apmeklēt virkni interesantu pasākumu: vienas grāmatas izstādi „Terra Mariana – unikāls izdevums Jaunbūves bibliotēkā”, bibliotekāro stundu „Bibliotēkā dzīvo grāmatas” un literāro pēcpusdienu „Gājēji uz Mēnessdārzu”.

 

Vienas grāmatas izstādes laikā visi interesenti varēja iepazīties ar albumu “Terra Mariana”, kurš vēsta par kristīgās ticības izplatīšanos Latvijā un Igaunijā – kādreizējā Livonijā,, ko mēdz dēvēt arī par Marijas zemi. Tajā atrodams bagātīgs vizuālais un tekstuālais materiāls par Livonijas pilīm, baznīcām, dižciltīgu dzimtu ģerboņiem, zīmogiem, vēsturiskām personībām.

 

Savukārt, bibliotekāro stundu „Bibliotēkā dzīvo grāmatas” apmeklēja 1. un 2. klašu skolēni. Mazie lasītāji tika iepazīstināti ar bibliotēku un tās lietošanas noteikumiem, mācījās izmantot bērnu literatūras nodaļas abonementu un pareizi lietot grāmatu. Bērniem tika piedāvātas arī dažādas aktivitātes.

 

24. aprīlī Jaunbūves bibliotēkā norisinājās literārā pēcpusdiena „Gājēji uz Mēnessdārzu”. Pasākuma laikā lasītāji - seniori virtuāli veica literāro ceļojumu pa Raiņa un Aspazijas piemiņas vietām un iepazinās ar literārā konkursa “Saules apspīdētie – Raiņa un Aspazijas iedvesmotie” 1. posma uzvarētājiem - Martirosjanu ģimeni. Pasākuma beigās uzstājās Jaunbūves bibliotēkas dzejas mīļotāju klubiņa „Atklāsme” dalībnieki – P. Plotņikovs, Z. Velembovskis, O. Jakovļeva, A. Harins utt.

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre


Natālija Leikuma


tālr.: 654 38173


e-pasts: natalija.leikuma@lcb.lv

Tagi: Bibliotēku nedēļa 2015