Marta mēnesī Jaunbūves bibliotēka savus mazos bibliotēkas lasītājus nolēma iepazīstināt ar grāmatu vēsturi un piedāvāja tiem apmeklēt bibliotekāro stundu „Kā radās grāmata”.

Marta mēnesī Jaunbūves bibliotēka savus mazos bibliotēkas lasītājus nolēma iepazīstināt ar grāmatu vēsturi un piedāvāja tiem apmeklēt bibliotekāro stundu „Kā radās grāmata”. Pasākumā piedalījās Daugavpils krievu vidusskolas - liceja 1. un 2. klašu skolēni, Daugavpils 15. vidusskolas 1. klases skolēni un Daugavpils logopēdiskās internātpamatskolas - attīstības centra 1. klase.

 

Bibliotekārās stundas laikā, skolēni iepazinās ar grāmatu vēsturi: no „dzīvās grāmatas” – cilvēka līdz mūsdienu elektroniskām grāmatām.  Senatnē cilvēki rakstīšanai izmantoja tās lietas, kas bija sastopamas dabā: Krievijā – bērza koka mizu, Ēģiptē - papirusa lapas, Ziemeļos – dzīvnieku kaulus. Aktivitāšu laikā skolēni kopā ar bibliotekāri izveidoja savu „dzīvo bibliotēku”, kur grāmatas – cilvēki stāstīja pasakas. Pasākuma beigās bērni no Senajiem Šumeriem saņēma vēstuli – mīklu, kuru bērni atšifrēja un izlasīja.

 

Rezultātā, pirmo un otro klašu skolēni uzzināja, no kā bija izveidotas grāmatas senatnē, kas rakstīja grāmatas, kurš izgudroja papīru un pirmo iespiedmašīnu.

 

Ziņu sagatavoja:

LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre
Natālija Leikuma
tālr.: 65438173
e-pasts: natalija.leikuma@lcb.lv

Tagi: Bibliotekārās stundas