2014. gada 20. decembrī Jaunbūves bibliotēkā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2014” noslēguma pasākums “Grāmatu kaleidoskops”. Šogad grāmatu lasīšanas maratonā piedalījās 72 dalībnieki.

2014. gada 20. decembrī Jaunbūves bibliotēkā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2014” noslēguma pasākums “Grāmatu kaleidoskops”. Šogad grāmatu lasīšanas maratonā piedalījās 72 dalībnieki.

 

Pasākuma sākumā grāmatu lasīšanas eksperti nobalsoja par savu iemīļotāko grāmatu. Vislielāko lasītāju atzinību guva R. Skotona grāmata “Runcis Puncis”, K. Ridela grāmata “Ada un peles rēgs”, Vika grāmata “Kenijas pasaciņas” un R. Rigsa grāmata “Mis Peregrīnas nams brīnumbērniem”. Iesaistoties bibliotēkas rūķīša Toma sagatavotajās aktivitātēs, grāmatu lasīšanas eksperti pierādīja, ka lasīja grāmatas ar interesi un uzmanību. Viņi zināja grāmatu nosaukumus, spēja atpazīt grāmatu varoņus pēc attēla un teksta fragmenta, prata atbildēt uz jautājumiem par grāmatu saturu, raksturot konkrētu priekšmetu izmantošanas veidus dažādās grāmatās, kā arī izteikt savu viedokli. Žūrijas ekspertiem un pārējiem bibliotēkas viesiem bija iespēja noklausīties dažus dzejoļus no bērnu žūrijas grāmatām un jauniešu sagatavotās grāmatu reklāmas. Pasākuma beigās visi dalībnieki saņēma Ziemassvētku dāvaniņas.

 

Mīļš paldies visiem, kas iesaistījās 2014. gada grāmatu lasīšanas maratonā. Īpaši pateicamies mūsu jaunākajiem bērnu žūrijas ekspertiem, kā arī tiem, kuri piedalījās projektā vairākus gadus pēc kārtas. Liels paldies vecākiem, kuri lasīja grāmatas kopā ar saviem bērniem. Par veiksmīgu programmas īstenošanu īpašu pateicību izsakām mūsu sadarbības partneriem no Daugavpils izglītības iestādēm – 12. vidusskolas un 10. vidusskolas bibliotekārēm.

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre
Svetlana Grizāne
tālr.: 65438173
e-pasts: svetlana.grizane@lcb.lv

Tagi: Bērnu Žūrijas