No 22. – 26. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa, kura bija veltīta veselībai un tās vadmotīvs bija „Informēts un vesels!”. Līdz ar to Jaunbūves bibliotēka saviem lasītājiem un Daugavpils iedzīvotājiem piedāvāja apmeklēt informācijas stundu „Zāļu tējas”, „Daktera Aikāsāpa veselības skolu”, kā arī tikšanos klātienē ar S. Ķikusti.

No 22. – 26. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa, kura bija veltīta veselībai un tās vadmotīvs bija „Informēts un vesels!”. Līdz ar to Jaunbūves bibliotēka saviem lasītājiem un Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem piedāvāja apmeklēt informācijas stundu „Zāļu tējas”, „Daktera Aikāsāpa veselības skolu”, kā arī tikšanos klātienē ar Sarmīti Ķikusti.

 

Informācijas stundu „Zāļu tējas” apmeklēja 3. – 7. klašu skolēni, mūsu bibliotēkas lasītāji. Stundas laikā viņi ne tikai iepazinās ar ārstniecības augu veidiem, bet arī aplūkoja tos klātienē, piedaloties nelielā ekskursijā pa bibliotēkas apkārtni. Pasākuma nobeigumā, tie izveidoja sienas avīzi „Zāļu tējas”, kur ir iespējams iegūt informāciju par zāļu tēju veidiem, kā arī to labajām īpašībā.

 

„Daktera Aikāsāpa veselības skolu” apmeklēja Daugavpils 10. pirmsskolas izglītības iestādes vecākās grupas skolēni. Šeit bērni uzzināja, kas ir higiēna un kādi higiēnas noteikumi ir jāievēro, lai vienmēr būtu veseli, kāpēc ir jāpiekopj veselīgs dzīvesveids un daudz jāsporto. Pasākuma noslēgumā mazie bibliotēkas apmeklētāji noskatījās multfilmu „Dakteris Aikāsāp” autora izpildījumā.

 

25. aprīlī norisinājās tikšanās klātienē ar Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāju Sarmīti Ķikusti. Pasākumu apmeklēja J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 12. klašu skolēni. S. Ķikuste pastāstīja par Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu, tās struktūru un darbības virzieniem. Kā arī to, kā un kur var apgūt psihiatra, psihologa vai medicīnas darbinieka profesiju un kādas ir šo profesiju perspektīvas nākotnē – atalgojumu, vakanču iespējām un stipendiju piedāvājumiem mācību procesa laikā.

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre
Natālija Leikuma
e-pastas: natalija.leikuma@lcb.lv
tālr. 65438173

Tagi: Bibliotēku nedēļas