Visu februāri Latvijā tiek atzīmēta grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubileja. Arī LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka nolēma iepazīstināt savus vismazākos lasītājus, tas ir pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1. – 2. klašu skolēnus ar M. Stārastes dzīvi un daiļradi.

Visu februāri Latvijā tiek atzīmēta grāmatu autores un ilustratores Margaritas Stārastes 100 gadu jubileja. Arī LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka nolēma iepazīstināt savus vismazākos lasītājus, tas ir pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņus un 1. – 2. klašu skolēnus ar M. Stārastes dzīvi un daiļradi. Pasākumā piedalījās Daugavpils 10., 27. un 30. pirmsskolas izglītības iestāde, kā arī Daugavpils 15. vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja audzēkņi.

Literārā rīta „Kraukšķīša piedzīvojumi „Ziemas pasakā”” laikā bērni tika iepazīstināti ar M. Stārastes biogrāfiju, kā arī, tie uzzināja kāda ir mākslinieces mīļākā krāsa un zīmēšanas stils. Mazie bibliotēkas lasītāji prezentācijas laikā varēja aplūkot dažādas fotogrāfijas no rakstnieces un mākslinieces dzīves mirkļiem. Lasot pasaku par Kraukšķīša piedzīvojumiem, literārā rīta dalībniekiem vajadzēja būt ļoti vērīgiem, jo pēc tam bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem. Kopā ar pasākuma vadītāju bērni zīmēja, spēlēja spēles un piedalījās daudzās citādās jautrās aktivitātēs.

Ziņu sagatavoja:
LCB filiāles Jaunbūves bibliotēkas bibliotekāre
Natālija Leikuma
e-pastas: natalija.leikuma@lcb.lv
tālr. 65438173

Tagi: Stārastes